Diziler · Genel · Kore Dizileri

SCHOOL SERİSİ: SCHOOL 2017

» SCHOOL 2017 «

Adı: School 2017 | 학교 2017
Tür: Romantik, Komedi, Gizem, Gençlik
Yönetmen: Park Jin-Suk
Senarist: Jung Chan-Mi, Kim Seung-Won
Yapımcı: Lee Gun-Joon
Yayıncı: KBS2
Daum: 6.4
Bölüm Sayısı: 16

Konu: Dizi, öğrencilerin gerçek hayattaki yaşam tarzlarını, karşı karşıya kaldıkları zorlukları ve hissettikleri acıları konu almaktadır.

 

Evet koca bir 2016’yı benim gibi  ‘School 2017 çabuk yayınlansın’ diye geçiren arkadaşlarımız burada mı? 😀

Sonunda o gün 17 Temmuz geldi, geçti bile. Geçen sezondaki gibi baya içinde kaybolup 2. erkek sendromu yaşayacağımız bir sezon bıraktı mükemmel senaristimiz. Henüz bir kaç bölümü yayınlanmış bu dizimizde pek gözümüzün alışık olmadığı oyuncular yer alıyor. Hadi onları tanıyalım..

 

Kim Seo Jeong (Ra Eun Ho): O parlak ve neşeli kişiliğe sahip olmasına rağmen dersleri oldukça kötü olan bir öğrencidir. Hayali ileride yüksek bir üniversiteye ilk aşkıyla birlikte gitmektir. Bunun içinse ders notlarına değil, webtoon çizimindeki yeteneğine güvenir.

Aslında Kim Seo Jeong’u aramızda kpop ile ilgilenen arkadaşlarımız tanıyor olabilir. Kendisi Produce 101 1. sezonda ilk onbire girerek I.O.I grubuyla çıkış yapmaya hak kazanmış yeteneklerimizden biridir. Grubun dağılmasından sonra GuGudan grubunun bir üyesi olmuşken yoluna oyunculukta eklemiş galiba 🙂

Kim Jung Hyun ( Hyun Tae Un): O, ABD’de okurken başını belaya sokar ve Güney Kore’ye dönmek zorunda kalır. Başkalarına karşı asi ve kaba kişiliği olmasına rağmen burada okuduğu lisenin yönetimi babasında olduğu için kimse ona karşı ses çıkaramaz.

Dizimizin karizma başrollerinden biri ❤ Tae Un dizide alışkan olduğumuz bir karakter rolünü üstleniyor. Dıştan ne kadar sert ve çevresine karşı kötü olsa bile içinde geçmişiyle savaşan acılar barındırıyor.

 

Jang Dong Yoon ( Song Dae Hwi ): O dizide iyi notlara, iyi kişiliğe ve iyi bir mizah anlayışına sahiptir. Ancak fakir bir aileden gelmektedir. Sınıf başkanı olup zayıfları korumak gibi bir içgüdüye sahiptir. Bir öğrencinin isteyeceği her şeye sahip gibi görünse de sahip olmadı tek şey vardır. O da etkili ebeveynler.

Yukarıda da söylediğimiz gibi Dae Hwi kötü aile şartlarından dolayı para karşılığında, iyi notlar almak için annesi tarafından baskı altındaki Kang Hee Chan (Kim Hee Chan) karakterine rehberlik yapmaktadır.

 

Dae Hwi, Tae Un ve Joon Gi adında başka bir arkadaşlarıyla geçmişte güzel ilişkileri vardı. Ancak Tae Un ve Joon Gi’nin geçirdikleri motosiklet kazasında Joon Gi hayatını kaybeder. Ölüm sebebi başka bir şey olsa bile Dae Hwi, Tae Un’u katil olarak suçlamaktadır. Bundan sonra aralarındaki ilişki de gittikçe kötüleşmektedir.

 

Ancak dizimizin asıl konusu başka. Geçen sezonda olduğu gibi gizem üzerinde çok durulmuş. Webtoon sever başrolümüz Eun Ho ders işlenişi sırasında resim çizerken öğretmenine yakalanır ve öğretmeni onun çizim defterini alır. Uzun süren yalvarışlarına rağmen öğretmeni defterini geri vermez. Bu yüzden Eun Ho akşam üzeri okulda öğretmenler odasına girmeye çalışır. Ancak o sırada öğretmenler odasında okulda kim olduğunu belli etmeden yaramazlıklar yapan X kişisi vardır.

 

 

Eun Ho o sırada şaşkınlığını gizleyemezken bir anda öğretmenler odasını polisler ve baş öğretmen basar. Bunu direk fark eden X kişisi kaçmayı başarırken tüm suç Eun Ho’nun üzerine kalır. Bir süre sonra masumluğunu kanıtlayan Eun Ho olaylardan dolayı uyarı cezasına sahiptir ve bu üniversiteye gitmesi için büyük bir engeldir. Müdürle yaptığı anlaşma ile X’i yakalamak için yola koyulur ancak X’i ifşa etmek onun için kolay olmayacaktır.

 

Evet konu genel olarak gizem ama aşkı da görecekmişiz gibi geliyor. Şimdiden couple oluşturan arkadaşlarımız Tae Un ve De Hwi ile Eun Ho’yu yakıştırmaya başladır. Şahsen ben Tae ve Eun ilişkisinden yanayım 😀 Sizce?

 

 

 

E artık gerisi izleyip size kalmış. Umarım yazım size bu diziyi izlemek için güzel bir sebep olmuştur. Hepinize iyi eğlenceler ❤ Görüşmek üzere∼

giphy

 

 

 

 

SCHOOL SERİSİ: SCHOOL 2017” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s