Genel

Kan Grubunuz Kişiliğinizi Belirler Mi?

Kore dizileri, Kore filmleri derken iyice Koreyle içli dışlı olmaya başladım. Böylelikle onların bana göre ilginç olabilecek bir şeylere inandıklarını öğrendim. Bence bunlardan en ilginci Korelilerin kendi kan gruplarının kişiliklerini etkilediklerine inanması. Açıkçası ben inanmıyorum ama bu araştırmamdan sonra biraz da olsa inanmaya başladım diyebilirim… 🙂 Bu sadece eğlence içindir… Bakalım sizin kan grubunuz kişiliğinizi belirlemiş mi? 

KAN GRUBU A

A tipi kanlara sahip olanlar, diğerlerinden daha tutucu ve içe kapanık olarak bilinir ve genellikle duyguların ifade edilmesinde veya başkalarına güvenmekte güçlük çekerler. Onlar son derece sabırlı, düşünceli, aynı zamanda son derece yaratıcı ve mükemmeliyetçi kişilerdir . İnsanlara karşı  genellikle inatçı ve gergindirler.

A türü kanı olan erkekler, iyi huyludurlar. Onlar hassastırlar ve sevdikleri için sahip oldukları her şeyden vazgeçmeye isteklidirler. Duyarlı tabiatlarından dolayı, çok kırılgan ve yüreklidirler ve genellikle kolayca incinirler.

Bununla birlikte, kadınlar biraz açgözlü davranarak ve tatmin olma konusunda zorlanırlar. Onların güçlü gururları sıklıkla duygusal olmayan hareket etmelerine yol açarlar. Bununla birlikte, çok sadık ve sevecen davranırlar; bu genellikle ihanete uğrama hissi yüzünden aşırı kıskançlık gösterebilirler. Programa göre yaşamayı seçtikleri, ani çevresel değişikliklerde sıkıntılı hissederler…

*** En iyi eşleşme: Tip O
Ünlü şöhretler arasında Big Bang’den G-Dragon, 2NE1’den Sandara Park, F (x )’den Krystal ve Jay Park bulunur.

KAN GRUBU B

B tipi kanlara sahip olanlar, tutkulu, vahşi ve yaratıcıdırlar. Bağımsızdırlar, fakat sevdikleri insanlar ve şeyler hakkında da çok tutkuludurlar. Kendilerini tek bir ortamla sınırlandırmazlar. Bununla birlikte, sabırsızldırlar ve kolayca vazgeçebilirler. Genellikle tembel, ben merkezli ve sorumsuz olabilirler. (Resmen B kan grubunu ezmiş ya egoist diyor kısaca 😀 )

B tipi kana sahip erkekler, güçlü gururları ve ben merkezli kişilikleri nedeniyle olumsuz bir üne sahiptir. Yeteneklerini hafife alanlardan veya onlara istediği dikkati vermeyenlerden nefret ederler Bununla birlikte, mizah duyguları nedeniyle çok akıllı ve popülerdirler, kolayca aşık olurlar, ancak aynı derecede hızlı bir şekilde ilgi çekerler ve düşünmeden hareket etmeye eğilimli olurlar. Onlar iyi yalancıdırlar ve bir şeyler sorduklarında sıklıkla sinirlenirler.( B kan grubu sevgiliniz varsa kızlar aman dikkat 😀 !!! )

Erkeklerden çok farklı olmayan kadınlar,  kontrol edilmekten nefret ederler ve diğer kişinin neyi hissettiğine bakmaksızın düşünmeden konuşurlar, ancak aynı zamanda kendi duygularından kolayca etkilenebilir, bu da sürekli ruh hali dalgalanmalarına neden olur. Sıkıldıklarında ilgisini hızlı bir şekilde kaybetme eğilimindedirler. Bağlanma duygusundan nefret ederler. 

*** En iyi eşleşme: Tür AB
Ünlü şöhretler şunlardır: Aktris Jun Jihyun, oyuncu Lee Seunggi, Big Bang’den T.O.P, SNSD’den Jessica ve Yoona.

 

KAN GRUBU O

O tipi kan bulunan insanlar enerjik, iyimser ve doğal liderler olarak biliniyor. Dostça bir tutum sürdürürken konuşmayı çok seviyorlar ve kendileri yüksek hırsa ve saplantılı olmalarına yol açan yüksek özgüvene sahipler. Kaybetmekten nefret ederler. Ayrıca dramatik, kibirli, duyarsız ve acımasız olma eğilimindedirler, ancak dört kan çeşidinden en iyi kişiliğe sahip oldukları bilinmektedir. Çevrelerindeki herkesi kendine çekme ihtiyacı hissederler.

O kan türe sahip erkekler son derece hassas, duygusaldırlar ve kolayca güvenirler. Çevrelerini çok iyi bilirler. Sahip oldukları aktif ve liderlik becerilerini vurgulayan grup etkinliklerine katılmanın tadını çıkarırlar. Genelde duygularını gizlerler ve reddedilme korkusu nedeniyle onları ifade etmekte zorlanırlar.

Ancak kadınlar çok aktif ve hoşgörülüdür, son derece cesurdurlar. Beklenmedik anda stres kontrolünü kaybederler ve zarar görürler ya da yalnız kalırlar. Bununla birlikte, son derece sabırlıdırlar ve genellikle başkalarının sorunlarına kendi sorunlarıymış gibi davranırlar. Dışarıda güçlü görünebilirler, ancak çok zayıf ve kırılgandır ve büyük grup yerine küçük bir grupta olmayı tercih ederler.

*** En iyi eşleşme: Tip A
Ünlü şöhretler şunlardır: Buz patencisi Kim Yuna, Hyuna, SNSD’den Taeyeon ve aktör Kim Woobin.

 

KAN GRUBU AB

AB tipi kanı olan insanlar grubun dahisi veya psikopatları olarak bilinirler. Dışarıda aktif görünebilirler ancak çok duyarlı ve utangaç olabilirler, aynı zamanda son derece güçlü olabilirler. Güçlü konsantrasyon becerilerine sahip akılcı düşünürlerdir ve kalplerinden çok başları tarafından kontrol edilirler. Ayrıca utangaç, uzak, belirsiz olabilirler ve bazen kendilerini başkalarından uzaklaştırarak bazı insanlara onların güvenilmez olduklarını düşündürürler.

AB kanlı erkekler ilk görüşmelerde genellikle soğukturlar.  Ancak, çoğu insandan daha fazla önemserler ve her zaman ilk onlar affederler. İşlerden kolayca vazgeçerler, genellikle bir etkinlikten diğerine atlarlar ve yeni ortamlara son derece hızlı bir şekilde uyum sağlarlar. Çok utangaç insanlar oldukları için, duygularını gizleme eğilimindedirler. (Utangaçlar ama ortamdan ortama atlıyorlar bu ne iştir 😀 )  İnsanlar genellikle ilk bakışta onları güvenilir bulmazlar ancak en rahat oldukları kişilere karşı çok dürüst ve romantik olduklarını düşünürler.

AB kan grubuna sahip kadınlar genellikle iki yüzlüdür (O.o)  diğer insanların işleri hakkında çok meraklıdırlar (bizim mahalledeki dedikoducu teyzelerin kan grubunu buldum :D) ancak kendilerinden herhangi birini ifşa etmekten nefret ederler, genellikle yalnız kalmaktan hoşlanmazlar. (Bi toplanıyorlar bir yere başlıyor dedikodu yalnız birbirlerini de ifşalıyorlar :D) Bazen son derece düşünceli olabilirler, aynı zamanda çok bencil, sabırsız ve şüphe uyandırıcı olabilirler.

*** En iyi eşleşme: Tür AB
Ünlü şöhretler arasında şunlar sayılabilir: 2 PM Taecyeon, EXO’dan BaekHyun, Girls Day Hyeri ve aktör Kim Soohyun.

 

Ayrıca diğer insanlarlar uyumluluklarını belirleyen bi grafik yapmışlar onu da paylaşayım.

grafik

 Bu arada ben A grubuyum neredeyse bütünüyle uyuyor 😀 Bunun bilimsel olmadığını tekrardan belirtiyorum. Burçlar gibi buna da körü körüne inanmamak gerek.

….

 

Kan Grubunuz Kişiliğinizi Belirler Mi?” için 3 yorum

  1. Geri bildirim: tabletkitabesi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s