Diziler · Genel · Kore Dizileri

Kore Dizileri Artık Bir Tık Daha Yakın / Secret Garden

Yine göz açıp kapanıncaya kadar geçen zaman ve yine ben. Nasılsınız bakalım? Umarım okul denilen şeyden başınızı kaldırıp kendinize zaman ayıra biliyorsunuzdur. Benim üzerimden şimdilik ağır bir yük kalktığı için boş zamanlarımı güzelce değerlendirmek istiyordum. Bunu da haberini ilk duyduğum anda merakla beklediğim Eski Zamanın En iyi Romantik Dizisi Secret Garden‘in kitap olması ile başlamaya karar verdim.

Konusunu ve olayları en ince ayrıntısına kadar bildiğim dizinin kitabını bir sabah başlayıp aynı günün akşamı bitire bileceğime hiç inanmazdım.. Ama oldu.

Yayınlanan ilk kitap dizinin hepsini kapsamıyor, son sayfaya geldiğimde yaşan olaylar dizinin daha ortalarıydı. Diğer serilerinin geleceğine inanıyorum ama inşallah bizleri uzun zaman bekletmezler..

Belki diziyi izlemiş, kitabının çıktığını yeni öğreniyorsunuz. Belki de böyle bir şeyin var olduğunun yeni farkına vardınız.. O yüzden önce kısaca diziyi de tanıtmaya karar verdim.. Ancak izleyen arkadaşlarıma sesleniyorum Diziyi sevdiyseniz kitaba bayılacaksınız! 

SECRET GARDEN ( GİZLİ BAHÇE) 2010

secret_garden_.jpg

Türü: Melofantazi, Fantastik, Romantik
Bölüm Sayısı: 20

Konusu: Joo Won, harika görünüşlü fakat çok kibirli ve çocukça biridir. Gil Ra Im ise nice aktörlerin kıskandığı güzelliğe ve vücuda sahip bir dublördür. Bir gün yolları kesişir ve ormanlık alanda tuhaf bir eve girerler. Evdeki garip yaşlı kadın içmeleri için onlara şarap verir. Ertesi gün ikili uyandıklarında, bedenlerinin yer değiştiğini görürler.

Önceden fark edemedikleri, ancak ruhları yer değiştirdikten sonra fark eden iki kişinin kendi vücutlarını geri almak için girdikleri aşk kokan yarış..

Kim Joo Won – Hyun Bin

” Tanrı kesinlikle kadın olmalı. Bu yüzden beni yarattı.”

Zaman ve duygu israfı yapmak istemeyen, anlaşmalı evliliğin en iyi romantizm olduğuna inanan, düşüncesiz, olgunlaşmamış ve şeytan fikirlerine bakılırsa, Tanrı’nın bu insanı yaratırken bir an uyukladığı kesin. Başkasının duygularını umursamayan bu adam, tatlı ama bir o kadar da tehlikeli. Ve marka takıntılı!

75923_389380817802995_245606840_n

Her gün farklı farklı giyindiği, zarar gelmesinden korktuğu eşofmanları. Her biri önemli markalar. Her biri özel yapılmış eşofmanlar..

sg3

Gil Ra Im – Ha Ji Won 

”Parasız, tipsiz bir erkeği affetsem bile yumruğu yavaş bir erkeği affetmem.”

İstese de gizleyemeyeceği, ucuz makyaj yapsa bile göz alıcı bir güzelliğe sahip, ‘Neden aksiyon dublörlüğü yapıyorsun?’ diye sorulduğunda ‘Kaderim.’ diye yanıtlayıp gülümsemesiyle ışıldayan, yemek yedikten sonra kendi hesabını kendi ödeyen, kaba ve kötü biriyle karşılaştığında ona sert bir uçan tekme atan bir kız.

tumblr_ldr1p8ys3j1qfakbgo1_400

Pek bir gururlu, kendi ayakları üstünde durmayı bilen narin bir karakter..

f75kf

a9c3e314b7bad1f3df1d7288386567fb

Joo Won! Alice Harikalar Diyarında Sendromu. Bu, bir akıl hastalığı. Bir dürbünün yanlış tarafından bakıyormuşsun gibi, bir peri masalında yaşıyormuşsun gibi… İlginç ve acı veren bir sendrom. Bu sendroma yakalandığına eminim. Yoksa neden bu sıradan kızla yaşadığın her an sana masal gibi geliyor?  

secretgarden10kiss

Eh, bir şey daha eklemek istiyorum. Eskiden birine ‘Kore’ dediğinde tuhaf şekilde sizlere bakardı belki de kimilerinin öyle bir ülkenin bile var olduğundan haberleri yoktu. Yeni nesil gerçekten şanslı, böyle güzel ülkenin böyle güzel taraflarını görebiliyorlar.  Mesela sevdikleri dizinin kitabı çıkmasına sevinirken yanında verilen posterle Oppalarına bile bir tık daha yakınlar 😀 ❤

15310833_1208407925906429_871565806_o.jpg

Kitabı Satın Almak İçin » TIK

Dizi İzlemek İçin » TIK

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s