Genel

Çin Astrolojisinde Burcun Ne?

Yıldızınızı, yükseleninizi ve hatta alçalanımızı bile biliyoruz. Peki Çin burcumuz ne biliyor muyuz?

Astroloji dediğimizde aklıma gelen hep yıldızlar, gezegenler oluyor. Yıldız haritaları ve gezegenlerin konumuna göre hesaplanan burçlar kimilerine göre bir batıl inanç, kimlerine göre ise hayatında büyük bir ayrıntıdır. Eğer siz de burcunuzu ciddiye alanlardansanız Çin burcunuzu da takip etmeniz yararınıza olabilir.

umayrahip

Çin Astrolojisi Ne?

Çin Astrolojisi, Modern(Batı) Astroloji gibi insanı 12 değişlik hayvan ile tanımlar ve kişinin burcunu bulmak için doğum tarihi kulanılır. Çin Astrolojisi bir hayvanlar halkasıdır ve yıldızlarla pek ilgisi yoktur. Çin Astrolojisi olay ve kişilik tahminleri yapmak için felsefeye, takvime, kozmosa ve doğanın ritimlerine başvurur. Çin burçları, Modern dönemdeki burçlar gibi aylık değil yıllıktır.

12 yıllık aralıklarla yılların işaret ettiği hayvan sembolleri, M.Ö. 2637 yılından itibaren kişilik tanımlarında aynı sıra ve sistemle  astrolojinin temelinde evrenin iki zıt güç arasındaki sonsuz çekişmesinden oluştuğu var sayılır. Erkek ve dişi kutupların simgelenmesi ile açıklanan iki zıt güç Yin ve Yang olarak adlandırılır. İki temel gücün temsilcileri ise Güneş ve Ay olarak belirtilir. Bu iki temel güce tahta, ateş, toprak, metal ve su elementleri de eklenerek Çin astrolojisinin temel yapısı oluşur.

On İki Hayvan Efsanesi;

Bu 12 hayvan Çin Düşünürü Buddha tarafından belirlenmiştir. Buddha, ölümü yaklaşırken hayvanların hepsini yanına çağırmıştır, hayvanlardan sadece 12’si Buddha’yı ziyaret etmiştir. Bu hayvanlar şöyle sıralanırlar: Büyük Fare , Öküz , Kaplan, Tavşan, Ejder, Yılan, At , Keçi, Maymun, Horoz, Köpek ve Domuz . Daha sonra Buddha kednini ziyaret eden bu hayvanları, Buddha 12 yıllık Zodyak Lunar Takvim dönüşümlerini temsil etmeleri için görevlendirmiştir.

Doğum Yılınıza Göre Çin Astroloji Tablosu;

umay2takvim.png

Burçların Özellikleri Nelerdir?

Çin burcunuzu öğrendiniz mi? İşte geldik en eğlenceli kısma 😀

Fare: Zeki, büyüleyici ve içtendir, sevdiğine cömerttir. Sosyal uyum yeteneği yüksektir ve toplumun her düzeyine uyum sağlar. Fareler başarılı iş insanlarıdırlar ama bazen çok hırslı olurlar ve tüm gücü ellerinde bulundurmak isterler. Zaman zaman fırsatçı davrandıkları da söylenebilir.

İlişkiye En Uygun Olduğu Burçlar: Öküz, Ejderha, Maymun

İlişki Uyumu Olmayan Burçlar: At, Tavşan, Horoz

Öküz: Sabırlı, cesur, sadık ve muhafazakârdır. Aynı zamanda çalışkandırlar ve özellikle sevdikleri bir konu üzerinde olursa yorgunluktan bayılana kadar çalışırlar. Durgun ve saf görünüşlerinin ardında aslında fazlasıyla zekidirler. İlk görüşte aşk insanı değildirler. Duygularını karşı cinse fazla belli edemezler de. Aşkları aylar, yıllar boyunca gelişir ve o zaman, kimse onları sevdiğinden vazgeçiremez.

İlişkiye En Uygun Olduğu Burçlar: Fare, Horoz, Domuz, Yılan

İlişki Uyumu Olmayan Burçlar: Keçi, At, Köpek

kaplann.jpg

Kaplan: Lider olarak doğarlar, hastalanıncaya kadar çalışmaya devam ederler. En sevdikleri şey çalışmaktır. Başkalarından esinlenmek onlara güven verir, böylece güven ve güç elde ederler. Sessiz ama çok dayanıklıdırlar. Olaylar karşısında kolay kolay sarsılmazlar. Sabit fikirlidirler ve kararlarından geri adım atmaktan hoşlanmazlar.

İlişkiye En Uygun Olduğu Burçlar: Domuz, Köpek, Tavşan, At, Horoz

İlişki Uyumu Olmayan Burçlar: Maymun

Tavşan: Tavşanların sosyal bir yapısı vardır. Daima affedici, hoş ve zariftirler. Buna karşın, sır saklama konusunda tutarsızlıklar gösterebilirler. Ağızları biraz gevşektir. Normalde aşırı duyarlı olan Tavşanlar, zaman zaman bu konuda daha yüzeysel davranabilirler. Tutucu bir yapıları vardır. Tutucu doğaları nedeniyle, kuşkuculukları ve tedbirli olma tutkuları özellikle iş yaşamında bir avantaj olarak ortaya çıkar.

İlişkiye En Uygun Olduğu Burçlar: Köpek, Domuz, Kaplan, Keçi

İlişki Uyumu Olmayan Burçlar: Horoz, Fare

astrodragon.png

Ejderha: Ejderhalar yaşam ve coşku dolu insanlardır. Toplum içinde çabuk sevilirler ve hemen fark edilirler. Bir konuda konuşmadan önce mutlaka ne söyleyeceklerini düşünürler ve başkalarını yargılamayı severler. İşlerinde genellikle çok başarılı olurlar. Bu durum onların iç güdülerinden gelir. Allah vergisi bir zekaları vardır. Oldukça cömert insanlardır.

İlişkiye En Uygun Olduğu Burçlar: Horoz, Maymun, Fare, Keçi, Yılan

İlişki Uyumu Olmayan Burçlar: Köpek

Yılan: Yılanlar genellikle cazibeli ve şık kişilerdir. Karar veremediklerinde içgüdüleriyle yön bulurlar, çok derin düşünürler. Filozofik yapıları nedeniyle yıllar geçtikçe daha olgun ve bilge bir yapıya kavuşurlar. Bulundukları ortamda ya da çalıştıkları konuda her şeye hakim olmak isterler. Yapılan iyilik ya da kötülüğü unutmamaları, kindar olmaları onları intikam almaya yönlendirir.

İlişkiye En Uygun Olduğu Burçlar: Maymun, Horoz, Öküz, Ejderha

İlişki Uyumu Olmayan Burçlar: Domuz

At: At burcu olanlar, özgür ve ruhsal yönden doğal olarak bağımsızdırlar. Sosyal konularda oldukça başarılı olurlar. Çevreleri tarafından da bu yönleri oldukça takdir edilir. Ancak aynı zamanda özgür ve bağımsız tarafları onları biraz egoist ve isyankar da yapabilir. Özellikle beklentileri istedikleri gibi sonuçlanmazsa saldırgan bir tutum içine de girebilirler. Maceraperest bir tarafları da vardır. Bu yüzden yaşamı tüm yönleri ile yaşamak isterler.

lişkiye En Uygun Olduğu Burçlar: Keçi, Köpek, Kaplan

İlişki Uyumu Olmayan Burçlar: Fare, Öküz

Keçi: Keçiler hem zarafet simgesi hem de yaratıcı kişilerdir. Keçi insanları oldukça terbiyeli ve dikkat çekicidir. Ancak çok fazla pozitif oldukları söylenemez. Olaylara kötümser yaklaşırlar. Bu durum da onların mutlu olmaları gerektiği zamanlarda bile bir taraflarının huzursuz olmalarına yol açar. Genellikle tatminsiz olurlar. Sezgisel zamanlamaları mükemmeldir. Sevecen ve dengeli insanlardır. Çevresi ile iletişiminde bu durum onlara oldukça kolaylık sağlar.

lişkiye En Uygun Olduğu Burçlar: At, Tavşan, Domuz, Ejderha

İlişki Uyumu Olmayan Burçlar: Öküz

Maymun: Maymunlar zeki ve gözlemcidirler. Hep genç kalırlar, kişilikleri ise hipnotize edebilecek kadar etkilidir. Daima herkes tarafından sevilirler. Ancak fazla kuşkucu olmaları onların bazı konularda gereğinden fazla titiz olmalarına ve yorulmalarına neden olabilir. Zaman zaman kararsızlıkları yüzünden seçenekler arasında kaldıklarında zorlanabilirler. Amaçlarından uzaklaştıklarında çocukça tepkiler verebilirler. Bir şeyi kafaya koymuşlarsa onu elde etmek için her yolu denerler. İlişkilerinde pek sadık olamayabilirler.

İlişkiye En Uygun Olduğu Burçlar: Yılan, Fare, Ejderha

İlişki Uyumu Olmayan Burçlar: Kaplan,

Horoz: Horozlar çalışkan, kurnaz ve beceriklidir. Bir konuda karar verirken her şeyi öğrenmek isterler. Konuşken tiplerdir, düşüncelerini anlatmayı severler. Kendilerini beğendiklerini söylemek yanlış olmaz. Kendilerini övmeyi ve ön plana çıkartmayı severler. Para konusunda çok tutumlu değillerdir. Özellikle moda konusunda harcama yapmaktan kaçınmazlar. Doğalarında fedakarlık ve çevresi için bir şeyler yapmak olduğundan, herkes tarafından çok sevilirler.

İlişkiye En Uygun Olduğu Burçlar: Erderha, Öküz, Kaplan, Domuz, Yılan

İlişki Uyumu Olmayan Burçlar: Tavşan, Fare

umayköpek.jpg

Köpek: İnatçıdırlar, eğer bir konuya yoğunlaştılarsa ya da bir şeye sahip çıktılarsa kendilerini adarlar ve amaçlarından asla vazgeçmezler. Dürüstlük ve güvenilirlik onlar için çok önemlidir. Kendileri de hem partnerlerine hem de çevre ile ilişkilerinde dürüst ve güvenilir olurlar. Bazen aşırı meraklı olmaları çevrelerini rahatsız edebilir. İnsanların hatalarını bulup düzeltmekten hoşlanırlar. Bu yüzden iş hayatlarında baskın bir karakter olarak çevresinin çekindiği bir kişi haline gelirler.

İlişkiye En Uygun Olduğu Burçlar: Tavşan, Kaplan, At, Domuz

İlişki Uyumu Olmayan Burçlar: Ejder, Öküz

Domuz: Domuzlar mükemmel arkadaş ve harika bir iş ortağı olurlar. Güçlü zekaları vardır ve kolay işler ya da hedeflerden hoşlanmazlar. Güçlerini sergilemekten de kaçınmazlar. Çevrelerine karşı oldukça hoşgörülüdürler. İçten ve dürüst insanlardır. Ancak çok duygusal olmaları ve zaman zaman duyguları ile karar vermeleri onları oldukça zorlar. Sizi hiçbir zaman yalnız bırakmayacak ve size doğru yolu gösterecek, sizi anlayışla karşılayacak mükemmel dost ve eşler bu burçtan çıkar.

İlişkiye En Uygun Olduğu Burçlar: Kaplan, Tavşan, Horoz, Koç, Öküz, Köpek

İlişki Uyumu Olmayan Burçlar: Yılan,

 

Burçlar eğer olumluysa inanıp olumsuz çıktığında da ‘Buna mı inanacağım be?’ dediğim zamanları hatırlıyorum. Ama bu uzun süredir takip ettiğim burç yorumumda her  yönüyle doğru çıkması beni biraz kuşkuya düşürmüştü. Yayını hala süren yeni Lucky Romance  k-draması sayesinde de biraz daha ilgimi çeken burçlar şuan her bir tarafımı sarmış durumda ㅋㅋㅋ

 

Çin Astrolojisinde Burcun Ne?” için 3 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s