Genel

Mars’ta Su Bulundu 

NASA dün Mars gezeni ile ilgili bir açıklama yapacağını söylemişti. Ve bu açıklamayı yaptı da. NASA Mars’ta sıvı halde su bulduğunu açıkladı. Ancak suyun yaz aylarında kanyon ve kraterlerden aktığını söyledi. Bu da akıllara Mars’ta yaşam olabilir mi sorusunu getirdi. NASA ise :  Herhangi yaşam formuna rastlamadıklarını ama su ile orada bir yaşamın başlayabileceğini belirtti. Ayrıca bitkilerin dayanıklılığı arttırılarak Mars’ta bulunan su ile Mars’ta yetiştirilebileceği söylendi. 2020lerde artık Marsta olacağımız belirtildi. 

mars

Dün gördüğüm bir sayfada da Hawaii ‘ de NASA’dan oluşan 6 kişilik ekibin Mars simülasyonuna başladığı söylenmişti. Yani demek ki gerçekten de 2020lerde Marsta bir yaşam oluşturulacak.

Çok öncelerde bir belgesel izlemiştim. AY’da 2045 yılında koloniler kurulacağı söylenmişti. Eğer Mars’ta bile bu kadar hızlı şekilde yaşam oluşturulacaksa belki Ay’da daha erken bir şekilde koloniler kurulabilir. Belki ben o zaman 50 yaşlarında olacağım ama eğer bunu da göreceksem daha ne isterim 😀 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s