Genel

Bence bu animeler izlenmeli 

Önereceğim animeler izleyip aşırı derecede hayran kaldığım animeleri önereceğim 🙂 çoğu site blog vs. baktığım hep belli başlı animeler var. Bunlar Naruto, One Piece, Fairy Tail vs. Açıkcası ben içinden sadece Fairy Tail’i izledim ve beğenmedim 😀 herkesin beğendiği bir animeyi neden beğenemedim bilmiyorum. Ama siz bunları izleyin. Yani diğer blogların önerileri bunlar. Önermişlerse mutlaka güzel olmalılar 🙂

Şimdi gelelim benim önerilerime 😀 Benim önerilerim karışık bu yüzden hepsine baksanız iyi olur. Hem shoujo hem de korku yani izlediğim bütün animelere yer vereceğim.. Sıralama yoktur..

1) ŞEKER KIZ CANDY 

333

Tür : Dram, Romantik

1976 yılı Japonya yapımı olan “Şeker Kız Candy” 115 bölümlük bir tv serisidir.
Orijinal adı “Candy Candy” olan animenin konusu ise şöyle:

Her şey “Pony Evi” diye adlandırılan bir yetimhanenin önüne bırakılmış iki bebeğin bulunmasıyla başlar. Bu bebeklerden biri Candy’dir, diğeri de onun en yakın arkadaşı olacak olan Annie’dir.
Yıllar sonra zengin bir ailenin Annie’yi evlatlık edinmesi Candy’yi çok üzer ve o da başka bir ailenin kendisini evlatlık edinmesini kabul eder. Bundan sonra Candy’i yepyeni bir hayat beklemektedir.

5414rh1

Küçüklüğümün animesi.. Belki o zamanlar çizgi film diye değerlendiriyordum ama hala çok şeyi hatırlıyorum. Oyle içime işlemiş ki Candy’nin saçları, Prens Antony.. Bu anime kesinlikle izlenmeli. Ha bi de şu var. Herkes bu animeyi çok iyi bilir ama sonunda noluyor derseniz kimse cevap veremez. SPOİLER: Sonunda Candy’nin aşkı Prens Antony ölüyor 😦 

2) SAİLOR MOON ( AY SAVAŞÇISI ) 1992

sailor_moon_s_banner

Tür : Shoujo

Hikaye bir zamanlar güneş sisteminde Ay Krallığı’nın koruyuculuğunu yapan gezegen savaşçılarının şeytanî güçlerle savaşmalarını konu alır. Daha ilkokula giden, üniforması denizci kıyafeti olan 5 kız gezegen savaşçısına dönüşür ve Ay Krallığının prensisini bulmaya çalışır.

Birgün Usagi yolda giderken Luna adlı bir kediyi çocukların elinden kurtarır. Luna Usagiyi Ay Savaşçısına dönüştürür ve prensesi aramaya başlarlar. Bunlara zamanlar yeni gezegen savaşçıları da katılır. Tabi ki prensesimizde sevimli Usagi’mizdir 🙂 Var mı Usagi kadar sevimli olan bir anime karakteri yaa 🙂 Usagimiz aslında geçmişte Ay Krallığının prensesi olan Prenses Serenitydir. Tabi ilk başta bu bilinmez. Daha sonradan anlaşılır. Aaa unutuyordum. Prenses olur da prens olmaz mı hiç o da var 🙂 Sevgili Mamorumuz da eskiden Dünyanın koruyuculuğunu yapan Endymion’dur 🙂 Geçmişte ayrılan sevgililer günümüz dünyasın da buluşabilecek mi ? Acaba aşkları her zorluğu yenebilecek mi ? Usaginin sevgiye olan inancı tüm dünyayı karanlıktan kurtarabilecek mi ?

Tarih de attım yenisiyle karışmasın 🙂 yenisi ay savaşçısından soğutur türde. Usagi’ye olan sevgimi tüm dünyaya haykırmak istiyorum 😀 çocukluğumda benim kalbimde bir şeylerin değişmesine neden olmuştur. Büyüyünce ne olmak istiyorsun sorusuna AY Savaşçısı diye yanıt bile vermişimdir 😀 Dünya ancak sevgiyle değişebilir değil mi ? 🙂

3) SHİNGEKİ NO KYOJİN ( ATTACK ON TİTAN )

tumblr_static_shingeki-no-kyojin

Tür : Korku, Dram

Shiganshina bölgesinde yaşayan Eren Yeager ailesi ile burada yaşamaktadır. 100 yıl kadar önce ortaya çıkan devler (Kyojin, Titan) nedeniyle insanlar dıştan içe doğru Duvar Maria, Duvar Rose ve Duvar Sina denilen yüksek duvarlar ve bu duvarlar içine kurulan şehirlerde yaşamaktadırlar. 100 yıldır devlerin saldırına uğramayan insanların hayatı bir gün 60 metrelik Muazzam Dev’in (Colossus Titan) ortaya çıkmasıyla tamamen değişir. Bulunduğu duvara Muazzam Dev tarafından gedik açılan Eren’in yaşadığı bölge diğer devlerce istilaya uğrar. Bu istila sırasında annesi gözleri önünde bir dev tarafından yenilen ve tahliye olmayı başaran Eren en yakın arkadaşı Armin Arlert ve üvey kız kardeşi Mikasa Ackerman’ın yanında bütün devleri öldürme yemini eder, üçü beraber bu hedef uğruna askere katılırlar.

Beni etkileyen animelerden biridir. Ayrıca Live Actionu var ama izlemenizi tavsiye etmiyorum. Hiç demeden animeye başlayın ki anlayın ne kadar sağlam bir anime olduğunu…

4) TOKYO GHOUL 

tokyo_ghoul_by_scent_melted-d7p7f04

Tür : Korku

Hikaye Ken Kaneki’nin Anteiku isimli bir kahve dükkanında Rize Kamishiro adında bir kadınla tanışmasıyla başlar. Onlar beraber buluşmak için bir tarih planlarlar. Rize eve yürürken, Kaneki onun tarafından saldırıya uğrar. Rize bir hortlaktır, avı ve insan eti yiyip bitiren insan gibi yaratık olduğunu ortaya koymaktadır. Kaneki’yi öldürmek üzereyken üzerine düşen demir yığınları tarafından ezilir Kaneki kritik durumda hastaneye kaldırılır. Doktor Kaneki’nin içine Rize’nin organlarını nakil eder. Daha sonra kimliğini gizli tutmak için uğraş verse de Kaneki yarı insan/yarı hortlak şekilde bu topluma katılıp yaşam mücadelesi vermeye başlar.

Bu animeye ne desem az gelir. Openingi beni benden alır.. Kaneki Ken hayran olduğum 2.erkek anime karakteridir. Onun sabrı onun inancı bazen sinirlenmeme neden olsa da doğru yaptığını sonunda anlamışımdır. 3.sezonu bekleyeceğim animedir. Ve 3 sezon da gelecek diye hatırlıyorum..

4) AKATSUKİ NO YONA

Akatsuki.no.Yona.full.1789703 (1)

Tür : Romantik, Tarihi, Komedi

krallığın tek prensesi olan Yona el bebek gül bebek büyütülmüştür. 16. yaş gününde küçüklüğünden beri gizliden gizliye aşık olduğu kuzeni Soo-won, babasını öldürüp tahta geçer.Olanlar karşısında hiçbir şey yapamayan ve güçsüzlüğünün farkına varan Yona, çocukluk arkadaşı aynı zamanda koruması olan Soon Hak ile beraber krallıktan kaçıp yeni bir hayata başlar ama bu kaçış bir bitişten çok her şeyin başlangıcı.

Bu anime çok komik 😀 bir o kadar da heyecan verici.. Hak ise anime erkek karakterlerinden en sevdiklerim arasında 3.dür 🙂 Devamı gelir mi bilmiyorum. Sadece 1 sezon var. Yona ise en sevdiğim anime karakteri kızları arasında 2. sırada yerini almıştır 😀 Kesinlikle izlemelisiniz.. 

5) VAMPİRE KNİGHT

Vampire.Knight.600.1655037

Türü: Vampirler, Okul, Drama, Romantik, Shoujo, Doğaüstü güçler

Karlı bir kış gecesi, 5 yaşındaki Yuuki bir vampirin saldırısına uğrar. O’nu safkan bir vampir olan Kaname kurtarır. Kaname küçük Yuuki’yi kurtarmakla kalmaz, O’nu özel bir yatılı okul olan Cross akademisine ve okulun müdürüne emanet eder. Müdür Cross, hakkında hiç bir şey bilmediği Yuuki’yi evlat edinir. Yuuki daha öncesinde sahip olduğu geçmişini hatırlamamaktadır.Aradan 10 yıl geçmiştir. Yuuki artık genç bir kız olmuş ve Müdür Cross’un özel okulunda çocukluk arkadaşı Zero ile birlikte muhafızlık yapmaktadır. Zero’nun ailesi küçüklüğünde safkan bir vampir tarafından öldürülmüş ve O da Yuuki ile birlikte Müdür Cross tarafından büyütülmüştür. Ayrıca vampirlerden ölesiye nefret etmektedir.Okul gündüzleri insan olan öğrencilere, akşamlarıysa gece sınıfındaki vampirlere hizmet etmektedir. Yuuki ve Zero’nun da görevleri gündüz öğrencilerini, gececilerden korumaktır. Lord Kaname de gece sınıfındadır ve aynı zamanda diğer vampirlere başkanlık etmektedir. Yıllar önce kurtardığı Yuuki’ye karşı ise garip bir ilgi duymaktadır.

Sizi şaşım şaşım şaşırtacak animedir 😀 bu arada mangasından gittim sonunu öğrendim 😀 Anime sonunu vermemiş. Yani 2 sezon ama sanki devamı gelecekmiş gibi yarım kalmış. Bende gittim baktım openingde Yuki’nin elini tutan kişi kim diye. Mutlu oldum 😀 söylersem spoiler olacağından bir şey diyemicem 😀 

6) KAİCHOU WA MAİD-SAMA!

Kaichou_wa_Maid_Sama_resimleri5

Tür : Shoujo, Romantik, Okul, Komedi

Seiga Lisesi sadece erkeklere eğitim veren bir kurumken son bir kaç yılda karma bir okul olmuştur. Okuldaki erkeklerin sayıca fazla olması kızlara zor anlar yaşatmaktadır. Bu duruma bir çözüm getirmek isteyen Ayazawa Misaki öğrenci konseyinin başkanı olur. Okulda son derece sert ve otoriter olan Misaki’nin bir sırrı vardır. Ailesinin maddi durumu yetersiz olduğu için okul çıkışlarında Maid Latte isimli bir cafede çalışmaktadır.
Buradaki tüm garsonlar bayandır ve kurallara göre hizmetçi gibi giyinerek müşterilere öyle davranmaları gerekmektedir. Misaki bu durumun okulda duyulmasını istemez.
Bir gün okulun popüler çocuğu Usui Takumi Misaki’yi görür. O günden sonra Misaki’nin hayatı tamamen değişir.

Ben bu animeyi şiddetle öneriyorum ama hiç animeyle kafayı bozmayın çünkü bu animenin de bi sonu yok. Yarıda kesilmiş gibi. O yüzden gidin mangasını okuyun 😀 Usui unutulmaz karakterler arasına girdi 😀 sapık uzaylı usui 😀

7)  OOKAMİ SHOUJO TO KURO OUJİ

Ookami-Shoujo-to-Kuro-Ouji-Episódio-05

Tür : Romantizm, Okul, Komedi

Hikaye, erkek arkadaşı olmamasına rağmen arkadaşlarına romantik maceralarını anlatan 16 yaşındaki gururlu kız Erika Shinohara’nın etrafında döner. Yakışıklı bir çocuğun gizlice fotoğrafını çekip erkek arkadaşı olduğunu iddia eder ama o çocuğun aslında okulunun prensi Kyouya Sata olduğu ortaya çıkar. Onu sahte erkek arkadaşı yapmaktan başka seçeneği yoktur. Sata nazik bir insan gibi görünür ama ne yazık ki aslen siyah kalpli bir sadisttir. Sata Erika’nın zayıflığından faydalanıp ona köpeği gibi davranır.

Nasıl bi animeydi ki bi bölümün bi sahnesinde Sata’dan nefret ettim. O an o nefret duygusu yaşamayanın olmayacağını düşünüyorum 😀 bu animenin de mangası var. Bence mangasını okuyun 😀 

8) KİMİ Nİ TODOKE

kimi-ni-todoke-17-large-36

Tür: Romantizm, Okul, Komedi

Sawako Kuronuma, Halka filmindeki Sadako’ya benzerliği yüzünden sınıf arkadaşları tarafından sürekli “Sadako” olarak çağırılan bir kızdır. Aslında pek öyle olduğu söylenemez, dış görünüşü yüzünden herkes ondan korkmakta ve yanlış anlamaktadır. Etrafta Sawako’nun ruhları görebildiği ve birçok kişiyi lanetleyebildiği dedikoduları yayılmaya başlamıştır. Ama okulun popülerlerinden biri olan Kazehaya’nın onunla konuşmaya başlamasıyla her şey değişir. Sawako, kendini yeni bir dünyada bulur ve birçok arkadaş edinmeye, değişik kişilerle konuşmaya çalışır.

Bu animenin mangası Japonyayı kırıp geçirmişti. Animeyi izledim ama mangası kadar sevmedim 🙂 

9) HİGH SCHOOL DxD

Grupo_gremory

Tür : Animasyon, Aksiyon, Komedi, Harem, Ecchi

Hyoudou Issei tek dileği ilerde birgün kendi haremini kurmak olan bir liselidir. Öyle şansızdır ki daha bir kızla ilk buluşmasında ölümcül bir şekilde yaralanarak ölüme terk edilmiştir. Gremory klanının varisi olan Rias Gremory tarafından kurtarılır ve şeytan olarak yeniden dirilir. Issei farkında olmadan kendini düşmüş melekler ve şeytanlar arasındaki bir şavaşın tam ortasında bulur. Ölüp şeytanın uşağı olarak dirilmiş Issei ne kadar şansız da olsa harem hayalinin tam ortasındadır aslında.

Pek Ecchi anime izlemem ama bu arada kaynamıştı 😀 iyi ki böyle olmuş çünkü 1. sezon fenaydı. 3 sezonu var animenin. 2. sezonda güzeldi ama 3. sezon benim için hayal kırıklığıydı.. 

10) ANOTHER

another 23-2

Tür : Gizem, Korku, Dram, Okul

Orta okul son sınıf öğrencisi olan Mei Misaki, güzelliğiyle, zekasıyla ve kişiliğiyle okulun en popüler kızıdır. Fakat mezun olamadan bir kaza sonucu ölür. Bunun üzerine arkadaşları ve öğretmenler Misaki hala yaşıyormuş gibi hareket etmeye başlarlar. Hatta mezuniyet töreninde Misaki için de kutlama yapılır.

Bu olaydan 26 yıl sonra Sakikabara Kouichi aynı okula transfer öğrenci olarak gelir. Okulda yine Mei Misaki adıyla ve bir gözü bantlı esrarengiz bir kız öğrenci vardır. Diğer öğrenciler bu kız hakkında konuşmaktan kaçınırlar.

Kouichi, Misaki ile konuşmak için yanına gittiğinde Misaki, bu okuldaki öğrencilerin ölüme çok yakın olduğunu, yakında herşeyi öğreneceğini söyler ve uzaklaşır.

Harbi animeymiş ki çok beğendim. Sonunu çoğunuz tahmin edememiştir ki benim bile aklıma gelmedi 🙂 birine Another deseniz eğer animeyi izlemişse size şemsiye diyecektir 😀  ne sahneydi…

11) ELFEN LİED

elfen-lied-wallpaper-elfen-lied-2655662-1024-768_1751642

Tür : Dram, Gerilim, Doğaüstü

İnsan evriminin bir sonraki basamağı olarak kabul edilen Diclonius’ların en ayırt edici özellikleri başlarındaki iki boynuzdur.
Dicloniusların yüksek derecede telekinetik güçleri olduğundan, insan ırkına zarar vermemeleri için yakalanıp laboratuarlarda saklanıyorlardır.
Bir gün bir kaza olur ve bir diclonius geride bir çok insanı katlederek laboratuardan kaçmayı başarır.
Kaçışını tamamlayacağı sırada başından vurulur ve denize düşer. Kaçmayı başaran dicloniusu iki kuzen kurtarır. Diclonius hafıza kaybı yaşamaktadır ve tek diyebildiği şey Nyuu’dur.

Bu animede tek diyebileceğim kan gövdeyi götürüyor. Mideniz sağlamsa buyrun izleyin 😀

12) DEATH NOTE

death-note

Tür : Aksiyon, Gerilim, Doğaüstü

Yagami Light, üniversite giriş sınavlarına hazırlanan bir lise son sınıf öğrencisidir. Light (Raito), Japonya’nın belki de en yetenekli ve zeki öğrencisi olmasına rağmen, yaşadığı dünya ona tat vermemektedir. Her gün gittikçe artan suç oranı ve adalet sisteminin çökmüşlüğü, onun için bu dünyayı daha da anlamsız ve çürümüş kılmaktadır. Bu yüzden de, hiç bir şeyde anlam görmemektedir.

Light, bu buhranlarını kendi içinde yaşarken, ders sırasında bir defterin gökten düştüğünü görür. Okul çıkışı elinde olmadan defterin düştüğü yere yönelir. Defterin üstünde “Death Note” yazmaktadır. Defteri yerden alıp incelediğinde hiç de inanacağı şeylerle karşılaşmaz.

“Bu deftere ismi yazılan insan ölecektir.”

Nedenini kendi bile bilmeden, defteri alıp evine döner. Evde haberleri izlerken, bir adamın bir anaokulundaki öğrencileri ve öğretmenleri rehin aldığını izler. Defterin gerçekliğini test etmek için rehin alan adamın adını deftere yazar. Ve 40 saniye sonra adam ölür.

Defterin gerçekliği karşısında şaşkına dönen Light, kendi ideal dünyasını yaratmak için diğer suçlulara yönelecektir. Ama ya dünya onun varlığını öğrenip peşine dünyanın en iyi dedektifi L’i takarsa?

Resmen bi kapışma izleyeceksiniz. Gönlümüzde taht kuran bi animedir ki bence izlemeyen yoktur..

13) ITAZURA NA KİSS

Naoki-Kotoko-itazura-na-kiss-28773292-600-849

Tür : Komedi, Romantizm, Okul

Lise son sınıf öğrencisi Aihara Kotoko, ilk yılından beri Irie Naoki’yi sevmektedir. Okulun en üst sınıflarından “Sınıf A” da okuyan ve IQ’su 200 olan Irie Naoki, okulun ilk gününde bir konuşma yapar. Kotoko Naoki’yi ilk gördüğü andan itibaren ona vurulmuştur. Fakat yinede kötü bir durum vardır, o da okulun en salaklarının toplandığı “Sınıf F” dir. Kotoko Sınıf F’de okumaktadır ve Naoki Sınıf A’da okuduğundan dolayı ona aşkını anlatmaya bir türlü cesaret edememiştir. Çünkü kendisini ona layık görmüyordur.

Gizli hayranlığın 2 yılından sonra, kendine olan güvenini toplamış ve Naoki’ye bir mektup yazıp aşkını ilan etmeye karar vermiştir. Cesaretini toplayıp, mektupu Naoki’ye vermeye kalktığında (ki nerdeyse bütün okul bu olaya şahit olmuştur.) Naoki: “Bu mektubu istemiyorum.” demiş ve reddetmiştir. Daha kötüsü, aptal kızlardan nefret ettiğini söylemiştir. Kotoko, okula hem rezil olmuştur hem de kalbi çok fena kırılmıştır ve aşkından vazgeçmeyi seçmiştir.

Kader bu ya, Kotoko’nun babasının yıkılmaz dediği ev 2 şiddetinde depremle yıkılmıştır. Ken-chan, okulda Kotoko için yardım parası toplamayı düşünmüştür. Irie Naoki’den de para ister, fakat gururlu Kotoko, bu teklifi rededer ve “Sana 2 yıl boyunca nasıl âşık olabildim.” der. Babası, en iyi arkadaşının evinde bir süre kalabileceklerini söyler ve oraya doğru yol alırlar. Eve geldiklerinde kapının önünde “Irie” yazmaktadır. Kotoko sadece bunun bir benzerlik olabileceğini düşünmüştür, fakat kapıyı açtıklarında içeride Naoki’yi görür. Naoki’nin babası, Kotoko’nun babasının en iyi arkadaşlarından biridir ve kalmaları için onları evlerine davet etmişlerdir. Ve böylece, Kotoko’nun Naoki’yle geçireceği yaşamı başlamış ve aşkı da pekişmeye başlamıştır. Naoki’nin annesi, Kotoko’yu kendi gelinleri gibi görmekte ve onu Naoki’yle daha çok yakınlaştırmaya çalışmaya başlamıştır.

Kore dizisi izleyenlere tanıdık gelecektir. Çünkü Playful Kiss dizisi bu animeden uyarlamadır. Kıskançlık, entrika, komedi, aşk animede ne ararsan var 😀 

14) SWORD ART ONLİNE

saomusicmodpic

Tür : Aksiyon, Macera, Fantazi, Oyun, Romantizm, Shounen

2022 yılında piyasaya sürülen Sword Art Online MMORPG oyunu, başa takılan bir alet aracılığıyla oyuncuları kendi dünyasına götürerek gerçek bir Role-Playing oyunu sunmaktadır.

Oyuna katılan 10.000 oyuncu arasında olan Kirito da SAO dünyasına giriş yapmıştır. Fakat kısa sürede bütün oyuncular oyundan çıkış olmadığını fark ederler ve herkes bir anda geniş bir alana ışınlanır.

Oyunun yapımcısının burada yaptığı açıklamaya göre oyundan çıkmanın tek yolu 100 katlı SAO dünyasını temizlemektir. Her katta bir boss bulunmaktadır ve 100. kattaki boss’u öldürebilen oyundan çıkabilecektir.

Fakat oyunda sağlığı biten kişi gerçek hayatta da ölecek, ayrıca dışarıdan biri oyuncuların başındaki aleti çıkarmak isterse alet oyuncuları öldürecektir.

Bütün oyuncular şaşkınlık içerisindeyken oyunlar konusunda tecrübeli olan Kirito oyunu kazanmayı kafasına koymuştur.

İlk sezonuna bayıldığım animedir. 2 sezon var ama ben 2.sezonu beğenmedim 😦

15) SHİGATSU WA KİMİ NO USO

shigatsuwakiminouso

Tür : Dram, Müzik, Romantizm, Okul, Shounen

Piano dahisi Arima Kousei, çocuk müzisyenler yarışmasını kazandıktan sonra herkes onun adını öğrenmiştir. Fakat; ona en çok destek veren annesinin ölümünden sonra zihinsel ve duygusal bir çöküş yaşayan Kousei, artık kendi piyanosunun sesini bile duyamaz olmuştur. Bu olayın üstünden iki sene geçtikten sonra bile, piyanoya dokunamayan Kousei, bütün yaşamını böyle gideceğini düşünürken tanıştığı bir kız her şeyi değiştirecektir.
Başına buyruk bir kemancı olan Miyazono Kaori, Kousei’nin müzik hayatına geri dönmesine yardım eder ve onu alışık olmadığı bir stilin içine sürükleyerek yeni şeyler keşfetmesini sağlar.
Hikâyemiz, ikilinin ve arkadaşlarının müzik ile yaşadıkları maceraları konu alıyor.
Aynı adlı mangasından uyarlanmıştır.

Başta belirteyim böyle içinizi ısıtan animelerden ama en ufak bir şeyde ağlayan biriyseniz izlemeyin kardeşim. Fena ağlatır. 

16) NORAGAMİ 

Noragami.600.1694515

 

Tür: Aksiyon, Shounen, Macera

Konu: Bu diyar ve diğer diyar arasındaki sınırda 8 milyon tanrı, tanrılara hizmet eden ölü ruh ve yardımcı diğer ruhlar insanların işlerine karışmaktadır. Tatlı bir orta okul öğrencisi olan ”Hiyori Iki” sınıf arkadaşlarının zorbalıklarına katlanmaktadır ve dinlenme odasına gidip tek başına ağlamaktadır.Tuvaletin duvarına karalanmış olan bir telefon numarası ve ” senin sorunlarını çözeceğim” şeklinde mesaj görür. Numarayı aradıktan, Karşısına mayo giymiş evsiz kendine tanrı diyen bir çocuk çıkar. Yato isimli bu çocuk, kaba, huysuz, tembel, ve kimsenin isteklerini asla dinlememektedir. Fakat elinde tanrı olabilecek güç vardır ve kimse bunu bilmemektedir..

Bu anime izlediğim en güzel animelerdendir. Bakmayın 16da olduğuna 😀 Yato favorimdi ama kendisine beni gıcık ettiği için 2.sezonu Noragami Aragatoyu izlemedim. Ama en yakın zamanda izleyeceğim. Tavsiye ederim 😀

Devamı gelecek..

 

Bence bu animeler izlenmeli ” için 11 yorum

 1. ben “Shigatsu wa Kimi no uso” isimli bi anime izledim zaten “bence bu animeler izlenmeli” başlığı altındada ismi geçiyo ben o animenin bağımlısı gibi bişey oldum animeyi bitirince en yakın arkadaşımı kaybetmiş gibi hissettim kendimi yani onun türünde (okul,shounen,romantizm,drama,komedi)anime varsa bildiğiniz bildirirseniz çok mutlu olurum yarumumun altına gönderin önerilerinizi iyi günler 🙂

  Beğen

  1. Şu sıralar anime izlemiyorum yani en son izlediğim animeler Mirai Nikki ve God Eaterdi. Şu yeni animelerin çizimlerini sevemedim gitti 😀 neyse Shigatsu wa Kimi no Uso gibi anime hiç izlememiştim yani dram animelerini hiç ama hiç izleyemiyorum sulugöz olduğum için 😀 Sadece okul, komedi önerebilirim sanırım 🙂 Onlar da Amagi Briliant Park, Nisekoi, Charlotte(süper-güç, okul) , Aoharu x Kikanjuu(aksiyon,komedi,shounen).. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Gerçekten dram izleyemiyorum zaten beni Shigatsu mahvetmişti 🙂

   Beğen

  1. Noragami mi? Özetlerde bazen hatalar olur ama Turkanimeden alıntı özet. İnan ilk bölümünü hatırlasam doğru veya yanlış derdim. 2 tane Noragami var 2.sezonu mu izlediniz acaba 🙂

   Beğen

   1. Iki hiyori zorbalığa uğramıyor o başka bir kız. Yato ile ilk kez kaldırımda yürürken karşılaşıyorlar.
    Ayrıca ikinci sezonunu izlemeni siddetle tavsiye ediyorum. Belkide izlemişsindir coktan. Ikinci sezonda efsane şeyler oluyor. Yato birkaç bölümde çok gıcık seyler yapiyor ama olsun o Yato yapacak bir sey yok 😀

    Liked by 1 kişi

   2. İkinci sezon izledim ve çok beğendim 🙂 Ben de biliyorum sadece konuları başka siteden aldım. Orada öyle yazıyordu açıkcası değiştirmedm de 🙂

    Beğen

 2. Ya shingeki no kyojin yanlış yazmış olabilirim ereni öldürdükyen sonra izlemeyi bıraktım ereni animeye geri gelecek mi ilerdeki bölümlere ona göre devam ediceğim lütfen sorumu cevaplayın.

  Beğen

  1. Ya nasıl bıraktığını söyle ben de bırakacağım 😀 Hala yeni sezon başlayacak diye bekliyorum 😀 ama yeni sezondaki bütün olayları manga sayesinde biliyorum. Yine de asla bırakamıyorum.

   SPOİLER!!!

   Bırakmakla hata yapmışsın çünkü Eren geri dönüyor hem de ne dönüş 😀 benden bi tavsiye… Şuan mangasını okuyorum. Neden o devlerin olduğu tam olarak ortaya çıkmış değil ama devlerle ilgili bir sürü şey ortaya çıktı. Eren ve kayıp babasıyla da ilgili. Şok olacaksın 😀 devam etmelisin :))

   Liked by 1 kişi

 3. Noragaminin başıngici öyle değil ki. Hiyoriye Yatoyu kurtardığı için araba çarpıyor falan filan.
  Tuvalette öyle şeyler yazmıyor

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s