Kore Dizileri

Oh My Ghost / Oh My Ghostess 2015 (Korean Drama) 

Başladığından beri ısrarla takip ettiğim dizilerden biridir. Şuan son bölümlere yaklaşıyoruz ama yine de daha fazla dayanamayacağım diziyi azıcık olsun tanıtıp fikirleri söyleyeceğim. Finalde belki tutar 😀

(Spoiler İçerir.)

 오 나의 귀신 님

Yönetmen: Yoon Je-Won

Yazar: Yang Hee-Seung

TV : TVN

Bölümler: 16

KONUSU

Na Bong Sun(Park Bo Young) bir sos şefi olarak çalışmaktadır. Ürkek kişiliği ve düşük öz güveni nedeniyle herhangi bir arkadaşı yoktur. Daha bir çocukken hayaletleri görmesi mümkün olmuştur. Çünkü büyükannesi bir şamandır. Bir gün, çekici bir hayalet olan Shin Soon Ae tarafından ele geçirilir. Kang Sun Woo(Cho Jung Seok) usta bir şeftir. Na Bong Sun onu gizlice ezmektedir. İyi görünümlü ve bir şef olarak kendinden emindir. Kadınlar arasında popüler olsa da eski kız arkadaşıyla yaşadıklarını henüz atlatamamıştır. Yaşanan ani değişiklikten sonra Na Bong Sun’u fark etmeye başlar.

Oyuncular

Park Bo Young- Na Bong-Sun

parkboyoung

Park Bo Young’un oyunculuğuna hayran kalacaksınız çünkü 2 karakteri çok net bize verebilmiş. İzlediğinizde içinde ne zaman hayalet var ne zaman yok anlıyorsunuz. 

Esas kızımız. Hep dediğim bahtsız bedevilerden biridir. Na Bong Sun’un büyükannesi Şaman olduğu için o da hayaletleri görebilmektedir. Küçüklüğünden beri hayalet gören Na Bong Sun içine kapanmıştır. Çünkü hep dışlanmıştır. Hep ezilmiştir. Ona da o gözle bakılıyor. Kendine özgüveni yoktur. Her hatada özür diler. Bir de hayaletler yüzünden düzgün uyuyamadığı için sürekli işlerinde sorun çıkarır. Bir de yemek blogu vardır. Çalıştığı restoranda bulaşıkçı olmasına rağmen kendi kendine bir şeyler yapmaya çalışır. Ayrıca çalıştığı restoranın şefine hem hayran hem de aşıktır. 

Ya öyle bi hali var ki kıyamıyorsunuz hiç. 

nabn

Bir gün içine bir hayalet girmesiyle bütün hayatı değişir. Bu hayalet daha hayat dolu olduğu için hareketleri restoranın çalışanları ve şef tarafından fark edilmeye başlar…İlk başta hayaletten korkan Na Bong Sun, hayaleti sevmeye başlar. Hatta ona ‘unni’ diye seslenir. Bu sayede yavaş yavaş özgüveni de gelmeye başlar..

Cho Jung-Seok – Kang Sun-Woo

şef

Restoranın şefidir. Küçükken o da ezilmiş ve her şeyi kendi başına yapmak zorunda kalmıştır. Büyüdüğünde ise ünlü bir şef olmuştur. Na Bong Sun’un bu ezilmiş hallerini kendisinin eski hallerine benzetir ve ona bazı konularda sürekli kızar. Ama Şef gibisi de yok. Şimdiye Na Bong Sun bu hatalarını başka yerde yapsa kovulmuştu. Şefimiz bi tanedir 😀 Küçüklüğünden beri hoşlandığı bir kız vardır. Ama arkadaşı o kızla sevgili olunca şef o kızla arkadaş olarak kalmıştır. 

Na Bong Sun’un ani değişiminden sonra şef Na Bong Sun’u fark etmeye başlar. Bu garip hallerine anlam veremeyen şef hatta Na Bong Sun’u doktora götürür. Şef gide gele Na Bong Sun’ a aşık olur. Ama hayalete mi yoksa Na bong sun’a aşık oldu o bi tartışma konusu.. 

Ayrıca şöyle bir şey var. Şef Na Bong Sun’un blogunu takip etmektedir ve yaptıklarını beğenmektedir. Ama blogun Na Bong Sun’a ait olduğundan haberi yoktur. 

Şunu da ekleyeyim şefi çok seveceksiniz. Var mı böyle erkek? dedirtti. Go Jun Pyo 1 şef ise 2. Böyle diyeyim siz anlayın 😀 

Kim Seul-Gi – Shin Soon-Ae (Sapık Hayalet 😀 )

kimseulgi

Na Bong Sun’un bedenini ele geçiren hayalettir. Yaklaşık 3 yıldır dünyadadır. Dünyada kalmasının nedeni kinidir. Bakire olduğu için yaşam gücü erkeğini bulup birlikte olması gerekmektedir. 3 yıl dolmadan yaşam gücü erkeğini bulmak zorunda olmasının nedeni ise 3 yıl sonunda hayaletlerin kötü ruha dönüşmesi ve dünyada kalıcı olarak kalmasıdır.Yaşam gücü erkeği de Şeftir. Tesadüf eseri onu tanıyan hayalet, Na Bong Sun’un bedenini ele geçirir. Na Bong Sunla aralarında şefi ele geçirme konusunda anlaşma yaparlar. Hayalet şefe aşık olur. 

Ama işler hiçte göründüğü gibi değildir. Çünkü hayalet neden öldüğünü/öldürüldüğünü hatırlamaz. Yavaş yavaş ailesini hatırlayan hayalet onlara Na Bong Sun’un bedenindeyken yardım eder. İntihar ettiğini öğrenen hayalet buna anlam veremez. Çünkü hayaletin ölmeden önce kendine ayıracak vakti yoktur ama  mutlu bir hayatı vardır. Gerçekler su yüzüne çıkmaya başlar. Acaba hayaletin kini bakire olup olmamasıyla mı alakalıdır? Yoksa nasıl öldüğüyle ya da kim tarafından öldüğüyle mi?

Lim Ju-Hwan – Choi Sung-Jae

oh-my-ghost_150717_3349.39

Sevmediğim insanların nerde en kötü fotoları var bulup koyarım 😀 Evlerden uzak dursun aman böylesi. Yorumum biraz spoiler içerebilir. Şefin ablasıyla evlidir. İlk bölümlerde görünce diyorsunuz ki aa ne kadar iyi biri. Yok bacım iyi falan değil. Kötünün en önde gideni. Ama bu adamı malesef kötü ruh ele geçirmiş. Şefin kardeşi sakat. Sakat olmasının nedenide bu pisliktir. (Karakterine lafım yok ama dizi içinde pisliktir 😀 ) Hayaletin ölmesinin nedeni de budur. Son bölümde her şey ortaya çıkacak ama bir şeylerden şüphelenen bu adam Na Bong Sun’u öldürmeye çalışıyor. Ayrca kendisi polis.

İşte dizimiz ve karakterlerimiz böyle. Şuan herkes şef hayaletle mi olsun Na Bong Sun’la mı olsun diye ikiye bölünmüş durumda. Bunu School 2015 dizisinde yaşamıştık 😀 sonu hüsrandı ama olsundu. Ben ise Na Bong Sunu tutuyorum.Hayalet zaten ölmüş nasıl ona aşık edebilirlerki Şefi. Bi de akıllarda şu soru da var Şef kimi seviyor?

Şef ve Na Bong Sun (Hayaletli olanından :D )
Şef ve Na Bong Sun (Hayaletli olanından 😀 )

Büyük spoiler!!! Sonra söversiniz o yüzden okumayın burayı 😀 

nabong

(Spoiler) Şef genelde hayaletle anılar yarattığı için Na Bong Sun şefe gerçekleri anlatıyor. Na Bong Sun ne iyi bir kızdır. İşte burdan sonrası şef ne yapacak? (Spoiler)

Şef ve Na bong sun ( Hayaletsiz olanından :D ) Na bons sun gitar dinlemeyi seviyor diye şef gitar çalıyor :D
Şef ve Na bong sun ( Hayaletsiz olanından 😀 ) Na bong sun gitar dinlemeyi seviyor diye şef gitar çalıyor 😀

Ha şunu da ekleyeyim Na Bong Sun’un olduğu bölümler sıkıcı falan demişler zaten kız kendini topu topu 4 bölüm oyuyor. Diğer yerler hep hareketli sapık hayalet yüzünden. Ben bu dizinin ilk bölümünü izlediğimde neden bilmiyorum ama sıkılmıştım. Ama sıkılmayın sonuna kadar izleyin ! 😀 Ya bi de Cordon diye biri var dizide kimsenin olmayacaksa o benim olabilir 😀

Şefin hayaletsiz Na bong sunla oluşturduğu anılar..
Şefin hayaletsiz Na bong sunla oluşturduğu anılar..
Şeften sevgili tutuşu nasıl olur öğrenin gençler :D :D
Şeften sevgili tutuşu nasıl olur öğrenin gençler 😀 😀
şefnabong
Na Bong Sun’dan sevgili tutuşu 😀 ne tatlılar. Kız kaybedecem diye nasılda korktu..

Bi kaç replik..

ohmyghostessreplik

Hahahah aynı ben :D
Hahahah aynı ben 😀
Şef komik adam :D
Şef komik adam 😀

AŞIRI DERECE SPOİLER İÇERİR.

Dizinin sonundan ve akılda kalan soru işaretlerini yanıtlayacağım 😀 

Bundan sonra fotoğraflara da bakmayabilirsiniz çünkü onlar da spoiler olacak 🙂

Na Bong Sun Şef’e gerçekleri anlatmıştı. Ondan sonra Şef buna inanmakta zorlansa da inanıp Na Bong Sun’u affetti. Na Bong Sun hakkında en baştan beri endişe duyduğunu söyledi.

ohmyghostreplikleri

Yani buradan anlaşılıyor ki Şef ilk olarak Na Bong Sun’u fark ediyor. Onun için endişeleniyor. Nedeni ise onu kendi gençlikteki haline benzetmesi. Bunu zaten demiştik. Yani Na Bong Sun’u hayaletsiz şekilde zaten Şef fark etmiş.

ohmyghostreplikleri

Ama Şef itiraf ediyor ki hayalete aşıkmış. Ne kadar hayaletin davranışlarına aşık olsa da sevdiği kişi Na Bong Sun. Bunu zaten o da biliyor. 

Birlikte hayaletin kinini çözmeye başlıyorlar. Aslında Hayalet ölmeden önce Şefin kardeşini kimin sakat bıraktığını görüyor. Bu kişi tabiki Polis Choi. Bu yüzden Polis Choi Shin Soon Ae’yi yani hayaleti öldürüyor. Böylece hayalet kinini yenip cennete yükseliyor. Ağlattı be hayalet 😦 Na Bong Sun’a kendisini sevmesini söylüyor. Na bong Sun da bu sayede baya bi değişiyor. Bi ara hayalet mi Na Bong Sun mu diye karıştırdım 😀 

Final süper ötesi derdim ama sayın senaristimiz araya 2 yıl sokuşturmasaydı iyi olacaktı 🙂 Yine de izlediğim en güzel diziler arasında yerini aldı 🙂 

Şef gibi biri yok değil mi ? 😀 Şef’i Na Bong Sun aldı ben de Cordon’u ( Kwak Si Yang) alacağım 😀 

Soldaki Cordon (Enişteniz) :D
Soldaki Cordon (Enişteniz) 😀

İnşallah şu Cordon’u yeni dizilerde başrol olarak görebiliriz 😀

oh my ghost

Onlar erdi muradına biz çıkalım kerevetine 😀 

ekip

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s