Genel

My Girl 1991 / Kız Arkadaşım 

2niwbrq

Size öyle bir film önereceğim ki hem içinizi sıcacık yapacak hem de ağla ağla bi hal olacaksınız.. Yok ben ağlamam, beni hiçbir şey ağlatamaz diyorsanız hiç devamı okumadan direk izleyin 🙂 Zaten bu filmi çoğu kişi biliyordur. Bende küçüklüğümde izlemiştim. Öyle etkilenmişim ki filmden hala unutamamışım. Beni ilk ağlatan filmdir kendisi 🙂 O çocuk yaşımda bir şeyleri nasıl algılayıp ağladığıma inanamıyorum. Ama demek ki içime dokundu ki izleyen herkesin bir parça içine dokunmuştur.

Vada ve Thomas’ın arkadaşlığı hem bizi mutlu etmiş hem de içimizi ağlatmıştır..

Konusu ise şöyle :

Vada Sultenfuss (Chlumsky), ölüm takıntılı küçük bir kızdır. Annesi ölmüştür, babası bir cenaze evinde çalışmaktadır ve üstelik yeni bir aşk yaşamaktadır. Çılgın babaannesi de küçük kızın hayatını iyice zorlaştırmaktadır. Vada, İngilizce öğretmenine âşıktır ve onu etkilemek için yaz okuluna, şiir dersine katılır. Yaşıtlarından farklı bir çocuk olup, hemen her şeye alerjisi olan Thomas J. (Culkin) ise, kısa zamanda küçük kızın en yakın arkadaşı olacaktır.

Oyuncular ise Anna Chlumsky (Vada) , Macaulay Culkin (Thomas). Birçok ünlü oyuncu var ama olaylar Vada ve Thomas’ın etrafında geliştiği için sadece bu kişileri tanıttım..

Tür: Dram

Vada
Vada
my-girl-thomas-j_653971
Thomas

Bu yıllar da dahil izlediğim en samimi filmdi. Çocukların dostlukları o kadar masumdu ki kendimi Vada’nın yerine bile koymuştum. Nasıl bunları diyorum bilmiyorum ama yıllardan hatırladıklarım bunlar. Emin olun yüzünüzde tatlı bir tebessüm olacak. Onlarla birlikte siz de gülümseyeceksiniz.

08_top10saddestkidsmovies

Onların birbirlerine karşı tutumuyla arkadaşlığı anlayacaksınız.

Dso5ZHyE9WVl

Ve birbirlerine karşı olan masum duygularıyla sevgiyi hissedeceksiniz..

Vada-Thomas-J-My-Girl

Buradan sonrası ise spoiler ! Eğer spoiler aldıktan sonra filmin tadı kalmaz diyenlerdenseniz okumayın! 😦

tumblr_mjmf4da3M21qcrif9o1_500

Ah o yüzük ah o arılar.. 😦

Thomas Vada’ya bir yüzük hediye eder. Bu sanırım ruh hali yüzüğüydü. Tam olarak hatırlayamasam da çok özel bir yüzüktü. Thomas ve Vada birgün arı kovanına çomak sokarlar diyeyim. Arılardan kaçarken Vada yüzüğünü düşürür. Thomas bunu öğrenince yüzüğü aramaya gider. Hay aramaya gitmez olaydı. Arılar Thoması sokarlar. Thomas’ın alerjisi olduğu Thomas ölür 😦 Vada’nın Thomas’ın cenazesine katılır. Ah iç parçalayıcı sahne..

my-girl_251556

Bu sahne ki unutulmazdır. Thomasın solgun yüzüyle karşılaşan Vada Thomas’a şöyle der:

 – Thomas gözlüklerin nerede?

– Ama o gözlükleri olmadan göremez ki…

Eminim ki bu sahne unutulmayan sahnedir. Çocukluğun o masum tarafı gözler önüne serilir. Küçük bir kızın tüm masumluğuyla dünyanın gerçeği olan ölümü karşılaması..

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s