Genel

Ölmeden Önce İzlemeniz Gereken Kore Dizileri 

Sıralama yapmadım ama 1 numaranın asla yeri değişmez 😀 

1) BOYS OVER FLOWERS

boyss

Baş rollerini Lee Min Ho, Ku Hye Sun, Kim Hyung-joong, Kim Bum, Kim Joon’un paylaştığı diziyi bilmeyen yoktur 🙂 Kore dizilerine başlama nedenimdir. Lee Min Ho Go Jun Pyo rolündedir ama bence şuan Korede en iylerden biri olmasının ve sevilmesinin nedeni bu dizidir 🙂 Ah Go Jun Pyo yok mu senin gibisi 🙂 

Konusu: Geum Jan Di fakir bir aileden gelmektedir. Bir gün Korenin en önemli okuluna gitmeye hak kazanır. F4 bu okulun en önemli ve popüler erkekleridir. Ve onların başı da okulun sahibi olan Go Jun Pyo’dur. Go Jun Pyo ile ters düşen Jan Di onun yaptığı zorbalıklara direnirken, F4ten Ji Ho’ya aşık olur. Zorba ama yumuşak kalpli Go Jun Pyo ve duygusal Ji Ho arasında kalan Geum Jandi aşk üçgeninin içinde kaybolur.

Hano Yori Dango animesinden uyarlamadır.

(Duygusal Ji Ho dedim ama diziyi izlerken beni deli etti 😀 dua etsin sadece bunu dediğime 😀 Lakabı çok 😀 )

Dizinin uzun tanıtımı için TIK 🙂

2) MY LOVE FROM STAR 

mylove

Dizinin farklı bir sürü ismi var o yüzden şaşırmayın 🙂

Her şey Do Min Joon(Kim Soo Hyun)’un uzaydan Joseon döneminde dünya gelmesiyle başlar. Dünyaya gelir ama burdan gidemez. Dünyada sıkışıp kalır. Aradan 400 yıl geçer. Günümüz dünyasında bi kuyruklu yıldızın dünyanın yakınından geçebileceğini öğrenen Do Min Joon uzaya geri dönebilmek için gün saymaya başlar. Ta o sırada yan dairesine Korenin yıldızı taşınır. Ve olaylar başlar. Acaba taşınan kişi kimdir? Do Min Joonun geçmişiyle alakası nedir? Ve Do Min Joon uzaya dönebilecek midir?

Baş rollerinde Kim Soo Hyun ve Jun Ji Hyun var. Sırf Jun Ji Hyun için bile izlenir. Jun Ji Hyun’a hayran kalacaksınız 🙂

Dizinin uzun tanıtımı için TIK 🙂

3) YOU ARE BEAUTİFUL / A.N.JELL

anjell

Mi Nam zaten meşhur olan üç kişilik bir idol grubuna dördüncü olarak alınır. Ancak, ciddi bir kaza geçirince, Mi Nyeo kardeşinin kimliğini ve yerini almaya zorlanır.O ve grup üyesi Tae Kyung ilk başta çekişme ve didişmelerine rağmen aşk dolu bir ilişki ortaya çıkar.

Jang Keun Suk, Park Shin Hye, Jung Yoon Hwa ve Lee Hong Ki dizinin baş rollerini paylaşmışlar. Tae Kyung’a hayran olabilirsiniz 😀 ayrıca dizinin müziklerine hayran kalacaksınız 🙂

Dizinin uzun tanıtımı için TIK 🙂

4) FATED TO LOVE YOU

fatedd

Büyük bir şirketin varisi olan Lee Gun 6 yıldır birlikte olduğu sevgilisine evlenme teklifi etmek için gittiği Macau’da yanlışlıkla başka bir kadınla birlikte olur. Bu kadın Kim Miyoung’tan başkası değildir. Gayet sıradan olan ve adı çok kullanılan Kim Mi Young kimseye hayır diyemediği için stajyer olarak çalıştığı şirkette post-it kız diye anılmaktadır. Bu hatadan sonra hamile kalan Kim Mi Youngla evlenmek zorunda kalan Lee Gun, Kim Mi Yongu sevebilecek midir? Birlikte olmaları kader midir yoksa bir hata mıdır? 

Salyangoz Prenses Kim Mi Young 🙂 Dizinin baş rollerinde Jang Hyuk, Jang Na Ra, Choi Jin Hyuk yer alıyor. Jang Hyuk’a hayran kaldım. Dizinin Tayvan versiyonu da vardır. 

Dizinin uzun tanıtımı için TIK 🙂

5) CİTY HUNTER

city

Lee Yoon Sung (Lee Min Ho) henüz bir aylıkken ölen babasının en yakın arkadaşı tarafından kaçırılır ve babasıyla birlikte ölen 20 askerin intikamını almak için eğitilir.. 17 yaşındayken tüm bunları öğrenir ve bambaşka bir insan olmak üzere kendini geliştirir. Yıllar sonra mükemmel kariyeriyle ile Seul’e dönen Yoon Sung uzman olarak Choong Wa Dae’de çalışmaya başlar fakat asıl görevi çeşitli yasadışı suçlara da bulaşmış olan 5 kişiden babasının ve Nampo Limanı’nda ölen askerlerin intikamını almaktır. 

Efsane bir dizi ve yine Lee Min Ho 🙂 diziyi izlerken hem öfkelenip hem de beğeneceksiniz 🙂

Dizinin uzun tanıtımı için TIK 🙂

6) THE HEİRS

heirsss

Dizi genç, zengin mirasçıların ve sıradan saygı gören fakir bir aileden gelen Cha Eun-Sang (Park Shin-Hye) arkadaşlıklarını ve aşklarını anlatıyor.

Yine Lee Min Ho yine Lee Min Ho 🙂 ve Park Shin Hye. Kim Woo Bin’i de unutmamak lazım 😀 Şu sıralar yayınlanan dizilerimizden biri olan Çilek Kokusu’nun biraz benzeri. Tabiki Çilek Kokusu The Heirs azıcık ucundan alıntı 😀 

Dizinin uzun tanıtımı için TIK 🙂

7) PLAYFUL KİSS

playful

Baş rollerinde Kim Hyun Joong ve Jung So Min’in bulunduğu Güney Kore dizisi izleyicileri farkı duygulara bürümüştür kimi zaman hüzünlendirmiş kimi zaman kahkaha attırmış kimi zamanda kızdırmıştır.

Dizinin konusu Lise yıllarında Beak Seung Jo’ya aşık olan Ha Ni nin hiç vazgeçmeden Beak Seung Jo yu elde etmesidir tabi olaylar yazıldığı kadar kolay değildir. Ha Ni nasıl Beak Seung Jo ya aşıksa Boong Joon Gu (Lee Tae Sung)’da Ha Ni ye aşıktır. Ha Ni için aşçı olmuştur. Ama Ha Nİ onu 4 yıl sonra reddetmiştir.

Dizi Itazura Na Kiss animesinden uyarlamadır.

Dizinin uzun tanıtımı için TIK 🙂

8) PERSONAL TASTE

personaltaste

Normal bir erkek olan Jeon Jin Ho bir kızla oda arkadaşı olmak için eşcinsel rolü yapar.Organizasyon ve ütü yapmak gibi zevklere sahip olan ve acılara katlanan, duygularını belli etmeyen biri olarak biliniyor.Temizlik konusunda çok titiz ama aynı zamanda kadınların duygularını keşfetmek gibi bir yeteneğe sahiptir.

Lee Min Ho yine dizinin baş rolünde 🙂 Lee Min Ho hayranları bayılacaktır 🙂 

Dizinin uzun tanıtımı için TIK 🙂

10) SUNGKYUNKWAN SCANDAL

SUNG

Joseon Hanedanı’nın hüküm sürdüğü sırada, Sungkyunkwan Scandal, Sungkyunkwan Üniversitesi’nde okuyan ve kendi aşk ve arkadaşlık hikâyelerini anlatan 4 yakışıklı öğrenciyi bir araya toplar.

Park Min Young bu sefer karşımıza erkek kılığında çıkıyor 🙂 Komedi ve yakışıklı erkeklerle bayılacağınız bir dizi 😀 park Yoochun, Song Joong Ki, Yoo Ah In farkıylaa 😀

Dizinin uzun tanıtımı için TIK 🙂

11) NİCE GUY

niceguy

Sevdiği kadın tarafından ihanete uğrayan bir adamın, intikam için hafızasını kaybetmiş bir kadını kullanmasını konu alıyor… 

Song Joon Ki dizinin baş rolünde. İzlemeyen çok şey kaybeder 😀 

12) ROOFTOP PRİNCE

Rooftop-Prince-korean-dramas-32447844-1920-1080

Joseon zamanında Prens Lee Gak, veliaht prenses Hwa Yong’un ölümü üzerine 3 adamıyla birlikte veliaht prensesin ölüm nedenini araştırmaya başlar. Prensesin cinayete kurban gittiğini düşünen Lee Gak 3 adamıyla zamanda yolculuk yapar ve 300 yıl sonrasına gelir. Lee Gak ve 3 adamı kendilerini Park Ha’nın evinde, çatı katında bulurlar. Bu duruma anlam veremeyen Lee Gak Prenses Hwa Yong’a benzeyen biriyle karşılaşır. Bu kişi Park Ha’nın üvey kardeşi Se Na’dan başkası değildir..

İlk başta neler oluyor diye şaşırıyorsunuz, daha sonra gülmekten karnınıza ağrılar giriyor. En sonda ise ağır drama bağlıyorsunuz. Yani üç duyguyu da içinde barındıran bir dizi 😀 Park Yoochun yine oyunculuğunu konuşturmuş.

Dizinin uzun tanıtımı için TIK 🙂

13) MASTER’S SUN 

Masterssunnn

Dizi, hayaletleri görebilen bi kadın ve onun hayalet gördüğüne inanan bir adamı konu almaktadır. Joo Joong-Won (So Ji-Sub), hırs ile dolu bir şirket yöneticisidir. Her şeyi, hatta kişisel ilişkileri bile para ile ilgilidir. Tae Kong-Sil (Kong Hyo-Jin) ise kolayca ağlayabilen bir sekreterdir. Kasvetli bir kişiliğe sahiptir. Bir olaydan sonra Tae Kong-Sil’in hayaletleri görmesi için bir yol açılır. O andan itibaren geceleri uyuyamamaya başlar. Tae Kong Sil’in tek kurtarıcısı ise Joo Joong-Won’dur.

So Ji Sub’un defoll! deyişleri hala kulağımda 😀 

Dizinin uzun tanıtımı için TIK 🙂

14) PİNOCCHİO

68a64240-4d1d-0132-d5db-0e7bfe20f345-Pinocchio_1440x475(6)_motify(1)

Pinokyo hastaları asla yalan söyleyemez. Choi Dal Po’nun ise hayatını mahveden herhangi bir pinocchio hastasının söylediği yalandır. Bu yüzden Choi Dal Po bir Pinokyo hastasının asla muhabir olamayacağını savunur. Choi In Ha ise bunun tam tersini kanıtlamak niyetindedir.. 
 
Dizi bir muhabirin ahlak anlayışını sorgularken, yalan haberin bir aileyi nasıl yok edebileceğini gözler önüne sermiş.. İçinde Romantizm olsa da dizi dramdır. Ağlamaktan gözlerimde şişti 😦 Öyle her habere körü körüne inanmamamız gerektiğini anladım…
Baş roller ise Park Shin Hye ve Lee Jong Seok..
Dizinin uzun tanıtımı için TIK 🙂

15) SECRET GARDEN
secret
Oyun dünyası ve gerçek arasında geçen bir aşk hikayesi. Kim Joo Hyuk (Hyun Bin) kendi mağazasını yöneten bir caebol’dür. Kibirli kişiliği, Ra Im (Ha Ji Won) adında bir kadınla tanıştıktan sonra değişir.
Gülmeden edemeyeceksiniz 😀 ah o meşhur eşofman 😀 taşlarının tek tek işlendiği eşofman 😀 

16) I MİSS YOU
ımsyouu
Han Jung Woo ve Lee Soo Yeon henüz gençliklerinin baharında 15 yaşında iki gençtir. Bu iki genç insan birbirlerini severek yüreklerine ilk aşkın tohumlarını ekmişler ve sonrasında ayrılmışlardır.Bu ayrılık onlarda derin bir yara bırakmıştır. Ve birer yetişkin olarak tekrar karşılaştıklarında onlar birbirlerine karşı kırgın ve kızgındırlar ama kalplerinde derin bir aşkla birbirlerini hala sevmektedirler. Yoon Eun Hye (Lee Soo Yeon), gelecek vaat eden çaylak bir moda tasarımcısı, Han Jung Woo (Park Yoo Chun ) ise cesur bir dedektiftir.

Eğer izleyecekseniz ilk başta söyleyeyim mendilleri hazırlayın 🙂 Böyle bir dizi olamaz. Belki ben abartıyorumdur ama ağla ağla gözümde yaş kalmadı.. Bazı izleyiciler ağlamadım, dedikleri kadar dram değil falan yazmışlar ama ben ağlamaktan doğru dürüst diziyi izlemedim. Harbiden nasıl üzülmemişler ? Gerçi var bende azıcık ucundan duygusallık 🙂

Dizinin uzun tanıtımı için TIK 🙂

17) SCHOOL 2015 – WHO ARE YOU ?

schol

Gangnamda özel bir lisenin popüler öğrencilerinden olan Eun Byeol, bir gün kayıplara karışır ve geri döndüğünde ; hafızasını yitirmiştir.
Hiçbir şey hatırlamayan Eun Byeol gerçekleri aramaya başlar…

Bu yılın en iyi dizilerinden biriydi. Kesinlikle izlenmeli..

Dizinin uzun tanıtımı için TIK 🙂

18) SARAYDAKİ MÜCEVHER

daejanggeum

Seneleeerr öncee izlediğim Kore dizisiydi ve ilkti 🙂 o yüzden bende yeri ayrıdır ki kötü olsa bile iyi derim ki zaten tarihi diziler içinde 1 numaradır.

Korenin ilk bayan saray hekimi Jang Geum’u anlatan dizi ayrıca Kore mutfağına da değinmiştir. Bu diziyi her izleyişimde erdemli olmanın güzelliğini görürüm. Dizide Jang Geum rolünü Lee Young Ae canlandırmış. Ah o masum yüz Jang Geum ve Leydi Han 🙂 Ne çok sevmiştim sizi 🙂

Dizinin uzun tanıtımı için TIK 🙂

19) I’M SORRY, I LOVE YOU

asdsfdg

Mianhada, saranghanda
I’m Sorry, I Love You
Özür dilerim, ama Seni Seviyorum

-Tüm zamanların en güzel uzakdoğu dizisi-

Misa, inanilmaz bir Kore dramasidir. Mükemmele yakin müzikleri ve konusu ile insani sürükleyip götürür. Terk edilmis çocuklar, seven bir kadin, sevgiyle alay eden baska bir kadin, annesine göz kulak olan bir çocuk, simarik bir sarkici, icinde büyük bir sir saklayan bir baba ve neredeyse her bölümde aglayan bir Aybi..

Ağlamadan edemeyeceksiniz. Dram üstüne dram.. Hatırlarsanız ‘Bir Aş Hikayesi’ de bu diziden uyarlamaydı..

20) MY GİRL

NVnaAQ

Gong Chanânın hasta büyükbabasının son isteği, kayıp olan torununu bulmaktır. Gong Chanâda, büyükbabasının bu isteğini yerine getirmek için yıllardır onu aramaktadır. Yine böyle bir zamanda, hayat dolu ve güzel Yu Rin ile tanışır. Yu Rin, bir tur rehberidir ama sıkıştığı her an seri şekilde yalan söyleyebilen bir kızdır. İkisinin karşılaşması, ortak noktalarda birbirlerine yardım etmeleriyle ve birbirlerinden yavaş yavaş etkilenmeleriyle devam eder.

Büyükbabasının durumunun ağırlaştığını öğrenen Gong Chan, Yu Rinâden, gerçek kuzenini bulana kadar, sahte kuzeni olmasını ister. İlk başlarda Yu Rin bunu kabul etmese de, daha sonra paraya olan ihtiyacı ve yaşlı bir adamın son isteğini yerine getirme arzusuyla, bir günlüğüne bu teklifi kabul eder. Ama işler beklendiği gibi gelişmez.

İşin içine, Yu Rinâden ilk görüşte hoşlanan Gong Chanâın en yakın arkadaşı ve iş ortağı Jung Woo ve Gong Chanâyı, tenis kariyeri için terk eden sevgilisi Seo Hyun ve buna birde, ölmek üzere olan büyükbabanın, torununu gördükten sonra hızla iyileşmesi de eklenince, bir günlük diye başlanan kuzen + torun olma serüveni, içinden çıkılamaz bir hal alır.

Çok güleceksiniz 😀

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s