Genel

I Miss You / Missing You / Bogoshipda 2012 (Korean Drama) 

Ülke: Güney Kore
Dil: Korece
Tür: Romantik, Melodrama
Bölüm: 20
Yayın Kanalı: MBC
Yönetmen: Lee Jae-dong
Senaryo: Moon Hee-jeong

Oyuncular

Park Yoochun – Han Joon Woo

Yoo Eun Hye – Lee Soo Yeon

Yee Jin Ku – Han Joon Woo (Gençliği)

Kim So Hyun – Lee Soon Yeon (Gençliği)

Yoo Seung Ho – Kang Hyeong-joon

Jang Mi In Ae – Nam Eun Joo

Konusu 

Han Jung Woo ve Lee Soo Yeon henüz gençliklerinin baharında 15 yaşında iki gençtir. Bu iki genç insan birbirlerini severek yüreklerine ilk aşkın tohumlarını ekmişler ve sonrasında ayrılmışlardır.Bu ayrılık onlarda derin bir yara bırakmıştır. Ve birer yetişkin olarak tekrar karşılaştıklarında onlar birbirlerine karşı kırgın ve kızgındırlar ama kalplerinde derin bir aşkla birbirlerini hala sevmektedirler. Yoon Eun Hye (Lee Soo Yeon), gelecek vaat eden çaylak bir moda tasarımcısı, Han Jung Woo (Park Yoo Chun ) ise cesur bir dedektiftir.

Eğer izleyecekseniz ilk başta söyleyeyim mendilleri hazırlayın 🙂 Böyle bir dizi olamaz. Belki ben abartıyorumdur ama ağla ağla gözümde yaş kalmadı.. Bazı izleyiciler ağlamadım, dedikleri kadar dram değil falan yazmışlar ama ben ağlamaktan doğru dürüst diziyi izlemedim. Harbiden nasıl üzülmemişler ? Gerçi var bende azıcık ucundan duygusallık 🙂

Diziyi izlemeden önce konuyu okuduğumda Han Joon Woo ve Lee Soo Yeon niye ayrılmış diye merak etmiştim. Diziyi izlediğimde hem öfkelendim hem ağladım. Dizi biraz ülkemizin de kanayan yarası olan bir soruna değinmiş.. Tecavüz olayına. Bu olaya nasıl ağlanmaz aklım almıyor doğrusu.. Tecavüze uğrayanların ve ailelerinin yaşadığı durumlar göz önüne serilmiş. Allah haysiyetsiz insanlardan herkesi korusun..

Oyunculara geçecek olursak, dizide ilk önce Han Joon Woo ve Lee Soo Yeon’un küçüklüğü gösterilmiş. Belirli bir süre böyle devam ediyor. Lee Soo Yeon’un küçüklüğünü Kim So Hyun , Han Joon Woo’nun küçüklüğünü ise Yee Jin Ku canlandırmış.

küçüklük

Küçüklüğünden beri babasından dayak yiyen Lee Soo Yeon’un hiç arkadaşı yoktur. Babasının ölümü üzerine biraz da olsa rahatlayan Lee Soo Yeon babasının katil olduğunu öğrenir. Henüz 15 yaşındayken ‘Katilin Kızı’ damgası vurulur. Annesinin onun ölmesini istediğini düşünen Lee Soo Yeon sefil bir hayat yaşamaktadır. Birgün parktayken yanına bir erkek çocuğu gelir. Bu kişi Lee Soo Yeon’un ‘Katilin Kızı’ olduğunu bilmeyen Han Joon Woo’dan başkası değildir. Han Joon Woo onunla arkadaş olmak istediğini söyler. Ve birden yağmur başlar. Lee Soo Yeon, Han Joo Woo’ya sarı şemsiyesini verir.(Yine bu sarı şemsiye 🙂 ) 

Diğer gün Han Joon Woo, Lee Soo Yeon’un okuluna transfer olur. Tam şemsiyeyi ona verecekken onun ‘Katilin Kızı’ olduğunu öğrenir. Ondan korkan Han Joon Woo, Soo Yeonla arkadaşlığı bitirir. Buna çok üzülen Soo Yeon onunla konuşmak ister. Lee Soo Yeon’un ‘Ben kimseyi öldürmeyeceğim’ deyişi hala kulaklarımda.. 😦

Imissyouu

Yanlış yaptığını anlayan Han Joon Woo, Lee Soo Yeon’la arkadaş olmak istediğini söyler. Hatta ona kahküllerini kaldırması için bir mandal bile hediye eder 🙂 Lee Soo Yeon onu hiç saçından çıkarmaz 🙂 

ımsyou

Günler geçerken ikili daha yakınlaşır. Arkadaşlıkları çok güzel ilerler. Lee Soo Yeon birgün uykuya dalmışken Han Joon Woo onu yanlışlıkla öper. İşte bu aşklarının başlangıcıdır. Lee Soo Yeon’un bundan haberi yoktur. Ama Soo Yeon’da Han Joon Woo’ya aşıktır. 

Bu sırada Lee Soo Yeon’un annesi Dedektif Kim’in evine taşınır. Dedektif Kim Lee Soo Yeon’un babasını yanlışlıkla suçlu olarak göstermiştir. Bu yüzden vefa borcunu ödemek ister. Lee Soo Yeon’a sahip çıkar. Lee Soo Yeon’un üvey kardeşi Nam Eun Joo’dur.

Her şey güzel bir şekilde ilerlerken Han Joon Woo’nun babasının düşmanları Han Joon Woo’yu kaçırır. Buna tanık olan Lee Soo Yeon’u da kaçırırlar. Ne olduysa o zaman olur.

kçk

Lee Soo Yeon’a tecavüz ederler. Han Joon Woo korkuyla Lee Soo Yeon’u arkasında bırakıp kaçar. Babasını arayan Han Joon Woo kurtulur ama Lee Soo Yeon’u hiçbir yerde bulamazlar. Lee Soo Yeon’un yaşadığını düşünen Han Joon Woo ve Dedektif Kim Lee Soo Yeon’u aramaya girişirler. (Han Joon Woo nasıl ağladı bee 😦 ) Dedektif Kim Lee Soo Yeon’u bulduğu sırada bir tuzak yüzünden ölür.

ımy

Babasını yaptığı yanlışlar yüzünden terk eden Han Joon Woo, Lee Soo Yeon’un annesinin yanına taşınır. Aradan 14 yıl geçer. Han Joon Woo artık dedektif olmuştur ve hala Lee Soo Yeon’u aramaktadır. Bi dava sonucu Lee Soo Yeon’la yolları keşisir. Lee Soo Yeon artık Zoey’dir. Yanında da Harry diye biri vardır. Aslında bütün bu olayların sorumlusu Harry’dir. Bundan Lee Soo Yeon’un haberi yoktur..

Imisssyoou

Büyüklük hallerini ise Park Yoochun ve Yoo Eun Hye canlandırmıştır.

14 yıl sonra Han Joon Woo’yu karşısında gören Lee Soo Yeon onunla biraz eğlenmeye çalışır. Ama ona aşık olduğunu bir kere daha anlar. Han Joon Woo da Zoey’in aslında Lee Soo Yeon olduğunu ilk anda fark eder..

ımissyouuuuu

Imissyou

msy
Zoey ve Harry

Harry ise küçüklüğündeki bir olaydan dolayı sakattır. Her daim Zoey’in yanında olan Harry onu kaybetmek istememektedir. Ama bu olayların sorumlusu kendisidir..

yoo seung ho

Harry rolünü Yoo Seung Ho canlandırmıştır..

Lee Soo Yeon'un Han Joon Woo deyişi hala kulaklarımda :)
Lee Soo Yeon’un Han Joon Woo deyişi hala kulaklarımda..

kkl

bogoshipdaa

hehe

Şiddetle önereceğim dizilerden 🙂 Park Yoochun ve Yoo Eun Hye oynuyor zaten çocuk oyuncular bile mükemmellerdi.. 🙂 Bol bol fotoğraf ekledim 🙂

bogoshipda

I Miss You / Missing You / Bogoshipda 2012 (Korean Drama) ” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s