Mangalar

Bokura Ga İta (2007) 

Mangaka: Obata Yuuki
Türler: Dram, Shoujo, Okul, Komedi, Romantik

Konu

Nanami Takahashi (Nana) lise ilk yılına başlamıştır ve kısa sürede arkadaş edinmek isteyen bir kızdır.Okulun popüler erkeği Motaharu Yano ile ilk karşılaşmalarında ondan hoşlanmamıştır ancak zaman içinde kendini Yano’ya aşık bulur …Ya Yano? Geçmişi buna izin verecek midir?

Manga 2012 ‘de mangaka tarafından tekrar güncellenip konu içinde ki tüm boşluklar doldurulmuş, sonu değiştirilmiştir. 2005 yılında shoujo dalında en iyi Shogakukan manga ödülünü ( japonyanın en prestijli ödülü ) kazanan Bokura Ga Ita , 2006 yılında 26 bölümlük anime haline getirilmiş, 2012 yılında da iki bölüm olarak sinemaya uyarlanmıştır.

bokura ga ita2

Ne mangaydı be 🙂 türlerde komedi olduğu belirtilmiş ama daha çok dram yönü ağır basıyor. Benim gibi dramı pek sevmeyen birinin bile okuduğu mangadır. Şu mangalardaki hayattan bizde alamıyor muyuz ya ? Gerçek hayatta var mı bu kadar saf kızlar ve böyle aşık erkekler ? hehe şimdi efkarlanacağım 😀

Nanami Takashi
Nanami Takashi

Esas kızımızdır. Motoharu Yano’dan ilk o hoşlanır.Neredeyse tüm manga kızları gibi saftır 😀 Ama böyle kızlar gerçekten sevilmeli. Bi insan bu kadar bekleyip sabredemez. Arada tepesi atsa da o elinden geleni hep yaptı.

Motoharu Yano
Motoharu Yano

Esas oğlanımızdır. Geçmişte çok üzücü bir olay yaşamıştır. Bu olaydan hep kendini suçlar. Öyle çok yakışıklı biri olmasa da aşka duyduğu saygı ve gülüşüyle gönlümde taht kurdu 😀 Sonda nefret etsem de bilemedim ya durumuna hep üzüldüm..

Aldığı ödülü sonuna kadar hak ediyor. Sonuna vardıkça heyecanlanıyorsunuz. Sonu okunmalı mı bilmiyorum. Yine o gıcık kızın (uçan tekme atacam ya) yüzünü görmekten nefret ettim. Yuukiciğim sonunu neden böyle yaptım bi anlayabilsem. Bizi burda krize soktun.. Manganın tümü çevrilmemiş. Ama sonunu ingilizcede olsa okuyacağım çünkü bu böyle bitemez…

bokura ga ita3

bokura ga itaa

bokura ga ita

Okumak için TIK 🙂

bokura ga ita

Bokura Ga İta (2007) ” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s