Genel

Master’s Sun 2013 (Korean Drama) 

The Master’s Sun / Joogoonui Taeyang
Korece Adı: 주군의 태양
Yönetmen: Jin Hyeok
Senarist: Hong Jung-Eun, Hong Mi-Ran
Kanal: SBS
Bölüm:
Yayın Tarihi: Temmuz 2013
Dili: Korece

KONU : Dizi, hayaletleri görebilen bi kadın ve onun hayalet gördüğüne inanan bir adamı konu almaktadır.
Joo Joong-Won (So Ji-Sub), hırs ile dolu bir şirket yöneticisidir. Her şeyi, hatta kişisel ilişkileri bile para ile ilgilidir. Tae Kong-Sil (Kong Hyo-Jin) ise kolayca ağlayabilen bir sekreterdir. Kasvetli bir kişiliğe sahiptir. Bir olaydan sonra Tae Kong-Sil’in hayaletleri görmesi için bir yol açılır. O andan itibaren geceleri uyuyamamaya başlar. Tae Kong Sil’in tek kurtarıcısı ise Joo Joong-Won’dur.

Masterssunnn
Dizi kesinlikle izlenmesi gereken dizilerin başında gelir. Oyuncuları ve konusu mükkemmel. Ben So Ji Sub’u ilk burada tanıdım ama meğersem I Always Only onun filmiymiş. Çok beğendim doğrusu. Zaten oyuncuları tanıtacağım.
Oyuncular
So Ji SubJoo Joong-Won )

sojiisub

Büyük bir şirketin müdürü/yöneticisi. Her şeyden çok paraya önem veriyor. Bir gün yolda Tae Kong Sil’e rastlıyor. Ona mecburen yardım eden Joo Joong Won, Tae Kong’un deli olduğunu düşünüyor. Zamanla Tae Kong’un deli olmadığını anlıyor ve  yanında olması karşılığında kendisine bir şeyler kazandırması gerektiğini söylüyor. Yani Tae Kong’u bir yatırım aracı olarak görüyor. Ne paragöz adam ya 😀 ama sonra Tae Kong ona geçmişte yaşanmış bir olay hakkında yardımcı oluyor.

sojisub
Tae Kong’a kaç kere defol dediğini sayamadım artık 😀 ama dizinin en beğendiğim anlarındandır 😀

Kong Hyo-Jin (Tae Kong-Sil)

gonghyojin

Geçmişte çok popüler ve başarılı bir kız olan Ta Kong Sil, geçirdiği bir kaza sonucu belirli bir süre yoğun bakımda kalıyor. Uyandığında ise hayaletleri görmeye başlıyor. Hayaletlerin isteklerinden bıkan Tae Kong, Joo Joong Won’u kurtarıcısı olarak görüyor. Çünkü Joo Joong Won’a dokunduğunda hiçbir hayalet onu rahatsız edemiyor. Joo Joong Won’a aşık oluyor.

Seo In Guk ( Kang Woo)

seoıngukmasterssun

Alışveriş merkezinin güvenlik görevlisidir. Böyle güvenlik görevlisi mi olur ya demeden edemedim 😀 Seo In Guk’u ilk kez tanıdığım dizidir. O günden beri de hayranım 😀 Şu an Hello Monster’de oynuyor ve dizi dehşet 🙂

seoıngukk

Ben diziyi azıcık olsun tanıttım. İzlemek izlememek size kalmış. Ama hep romantizm konulu Kore dizilerinden sıkılmışsanız bu konusu itibariyle farklı gelebilir. Tabiki dizide romantizm var ama dizinin romantizm yönü o kadar ağır basmıyor.

couplesdrama

mastersun

OST 1

Master’s Sun 2013 (Korean Drama) ” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s