Genel

Temmuz 2015’te Çıkan Animeler 

ocxqcmzeysamo8jqmrmv

Anime Adı: Jitsu wa Watashi wa

Anime Türü: Komedi, Fastastik, Romantizm, Okul, Shounen

Yapım Yılı: 2015

Yoko Shiragami adında sevimli bir kıza abayı yakan Asahi Kuromine’nin etrafında geçen romantik komedi. Tesadüfe bakin ki Shirigami bir vampirdir. Asahi sır saklayamaz, ama her ne olursa olsun Shiragami’nin sırrını saklamaya kararlıdır.

76174411-500x250

Anime Adı : Akagami Shirayuki-hime

Anime Türü : Dram, Fantastik, Romantizm, Shoujo, Tarihi

Yapım Yılı : 2015

Shirayuki eşsiz elma kızılı saçıyla doğan genç bir kızdır. Daha sonra aptal ama
ünlü bir sima olan ve ona ilk bakışta aşık olup kendisinin cariyesi olmasını
isteyen prens Raji ile tanışır. Gidecek hiçbir yeri olmadığından, saçların keser
ve komşu ülkeye kaçar. Ormandan geçtiği sırada, Zen adında genç bir çocukla tanışır. Zen onun yaralarını tedavi eder ama daha sonra Shirayuki’ye verilen bir elma tarafından  zehirlenir. Bu arada, prens Raji de adamlarını onu aramaları için gönderir.  Shirayuki’ye ne olacak? Zen’in gerçek kişiliği ne? İyimser bir kahramanla, sürekli onu gözleyen bir prens arasında geçen fantastik bir hikaye.

Chaos-Dragon-Sekiryu-Seneki-AnimaCurse

Anime Adı : Chaos Dragon : Sekiryuu Senyaku 

Anime Türü : Aksiyon, Fantastik, Doğaüstü güçler

Yapım Yılı : 2015

Hikayemiz Dazzling yılına göre 3015’te geçiyor. Donatia ve Kouran adlı iki ülke ise birbirlerine üstünlük sağlamak için savaşır ve tüm dünya bundan etkilenir. Bu sırada arada kalan ada ülkesi Nil Kamui bağımsızlığını kaybeder. Ayrıca adanın koruyucu tanrısı Kırmızı Ejderha da kontrolden çıkar. Acaba bu ada ülkesi tekrar bağımsızlığını kazanabilecek midir ?

c78586c5903354dc7fe9617db873d486

Anime Adı : Shimoneta to Iu Gainen ga Sonzai Shinai Taikutsu na Sekai

Anime Türü : Komedi, Ecchi, Okul

Yapım Yılı : 2015

Japonya’da küfürlü konuşmanın yasaklanmasından 16 yıl sonra geçen hikaye. Tanukichi Okuma ülkenin önde gelen seçkin kamu ahlakı okuluna kaydolur ve kısa süre sonra, kurucusu Ayame Kajou tarafından Anti-Toplumsal Örgütü’ne davet edilir. Bir üye olarak katılması için Ayame ona şantaj yapar Tanukichi’nin yetenekli öğrenci konseyi başkanı Anna’ya karşı olan pis terör eylemleri sona erer.

GodEater2

Anime Adı : God Eater

Anime Türü : Aksiyon, Doğaüstü güçler, Askeri

Yapım Yılı : 2015

Aynı ismi taşıyan Bandai Namco’nun “God Eater” isimli aksiyon PSP oyununun Anime uyarlaması.

2071 Japonya’sında geçen hikâyede, Aragami olarak bilinen gizemli canavarlar tarafından dünya neredeyse yok edilmiştir. Fenrir isimli bir örgüt Aragamileri yok etmek için, gene onların hücrelerinden üretilmiş “God Arcs” isimli silahları kullanmaktadır. Aragamileri öldürmekte uzmanlaşmış olanlara verilen isim “God Eaters” ‘tır. Önceleri God Eaterlar sadece tek tip God Arcs kullanabiliyorlardı, bıçak yada silah modu. Ancak yeni keşfedilen bir tür ile bu iki silah tipi arasında geçiş yapılabilir hale gelindi. O günden beri yeni-tür ve eski-tür diye God Eaterlar ikiye ayrılıyorlar.

Dragon-Ball-Super

Anime Adı : Dragon Ball Super

Anime Türü : Aksiyon, Macera, Komedi, Shounen, Süper güç, Dövüş

Yapım Yılı : 2015

Goku ile Majin Buu arasıda geçen çetin savaşın sonundan hikayeye devam edecek yeni Dragon Ball serisidir.

wakaba-girl-manga-gets-tv-anime-02-765x510

Anime Adı : Wakaba Girl

Anime Türü : Komedi, Slice of Life 

Yapım Yılı : 2015

tumblr_niu0swrOG91u7gyjmo1_1280

Anime Adı : Durarara!!x2 Ten

Anime Türü : Aksiyon, Gizem, Shounen, Doğaüstü güçler

Yapım Yılı : 2015

Durarara!! nın ikinci sezonu ve Durarara!!x2 olarak çıkacak Shou-Ten-Ketsu üçlüsünün ikincisidir.

51EzUHHjLqL

Anime Adı : Working 3

Anime Türü : Komedi, Slice of Life 

Yapım Yılı : 2015

Hikaye WAGNARIA olarak adlandırılan Japonyanın Hokkaido bölgesindeki bir aile restorantında geçiyor. Lise öğrencisi Sota Takanashi’nın sonu eksantirink iş arkadaşlarıyla değişik olaylara tanık olacağı bu restorantta part time işe başlamak olur…

rokka-no-yusha-simulcast-gn-0001

Anime Adı : Rokka no Yuusha

Anime Türü : Aksiyon, Macera, Gizem, Fantastik, Büyü

Yapım Yılı : 2015

Majin karanlığın derinliklerinden uyandığında, Kader Tanrısı dünyayı kurtarmak için altı kahraman seçip, onlara güç verdi. Kendinin dünyadaki en güçlü insan olduğunu iddia eden Adoretto isimli bir çocuk, Rokka no Yuusha(Altı Çiçeğin kahramanları)’dan biri olarak seçildi. Buluşma yerine geldiklerinde altı değil yedi kahraman toplanmıştır. Kahramanlar, aralarından birinin düşman olduğundan şüphe duyarlar ve bu şüphe Adoretto üzerinde yoğunlaşır.

1425089349964

Anime Adı : Charlotte

Anime Türü : Okul, Süper güç

Yapım Yılı : 2015

Hikâyemiz, bir grup ergenlik çağındaki kız ve erkeğin arasında görülen özel yetenekleri konu almaktadır. Yuu Otosaka gücünü kimseye bir şey belli etmeden kullanıp, normal, sıradan bir okul hayatı yaşamaktadır. Birdenbire karşısına Nao Tomori adında bir kız çıkar. Onunla karşılaşmasından dolayı, özel güç kullanıcılarının kaderi açığa çıkacaktır.

Main

Anime Adı : Ushio to Tora (TV)

Anime Türü : Komedi, Shounen, Doğaüstü güçler

Yapım Yılı : 2015

Ushio babasının atalarının tapınağın sunak taşına efsanevi Hayvan Mızrağı ile birlikte bir şeytan mahkûm ettikleri sözlerinin saçmalık olduğunu düşünüyordu. Ancak bodrumlarında bir canavar bulur ve Ushio bir kez daha aile efsanesine göz atar! Arkadaşlarını işgalci ruhlardan kurtarmak için Ushio, o canavarı yani “Tora”’yı mahkûm olduğu yerden kurtarır. Ama bu yaratık, bir lanetten daha kötü olabilir mi?

share

Anime Adı : Classroom Crisis

Anime Türü : Okul, Slice of Life

Yapım Yılı : 2015

Bir gün derin uzaya gidebilme umudu ile insanlık güneş sistemindeki her gezegende kolonileşti. Bu Mars’ın Japon idaresi altında bulunan 4.Tokyo’da liseli umut taşıyan gençlerin hikâyesi. Hikâyemiz; Test pilotu olmak isteyen 3. sınıf öğrencisi Shirasaki Irıs, onun mekanikliğini yapan ve aynı yaşta olan Sera Mizuki ve ikisinin yeteneklerinin gelişimi için bir programın yöneticiliğini yapan, aynı zamanda sınıf öğretmenleri olan Mizuki’nin abisi Sera Kaito hakkında.

Manga Aoharu x Kikanjuu Akan Diadaptasi Untuk Anime 2015

Anime Adı : Aoharu x Kikanjuu

Anime Türü : Aksiyon, Komedi, Shounen

Yapım Yılı : 2015

Hotaru tek başına yaşamak için yeni bir daireye taşındığında, yan dairede gizemli
bir adam yaşamaktadır. Hotaru yan dairesinde yaşayan adamla yüzleşmeye karar
verir. Diğer gün okulda, Hotaru’nun en iyi arkadaşı Kanae, ev sahibi tarafından
kandırılıp parasının alındığını söyler. Hotaru ev sahibi ile yüzleşmeye gittiğinde,
karşısındaki kişinin yan komşusu Masamune’den başka biri olmadığını görür.

5d7f60acaddc065465775bc2e2ff57681435953284_full

Anime Adı : Miss Monochrome the animation 2015

Anime Türü : Müzik, Slice of Life

Yapım Yılı : 2015

Miss Monochrome Serisinin 2. Sezonudur. Hikayeye göre, Miss Monochrome sadece monochrome tarzını sever, hiçbir renkten hoşlanmaz ve her zaman dünyayı kendi favori monochrome rengi ile değiştirme hayali kurar.

R9TFHPS

Anime Adı : Gate Jieitai Kanochi Nite, Kaku Tatakaeri

Anime Türü : Aksiyon, Macera, Fantastik, Askeri

Yapım Yılı : 2015

Ağustos 20xx’te Ginza/Tokyo’da “Gate” olarak bilinen paralel dünyaya aniden bir geçit ortaya çıktı.
Geçitten fışkıran canavarlar ve birlikler yüzünden alışveriş bölgesi kan gölüne döndü.

Japon Kara Savunma Kuvvetleri olaya hemen müdahale ederek, yaratıkları geçide doğru geri püskürttü. Müzakereleri kolaylaştırmak ve gelecekte olacak savaşlara hazırlık yapmak için JGSDF Üçüncü Keşif Ekibini geçidin öteki tarafında ki “Özerk Bölge” ‘ye gönderdi.
33 Yaşındaki Otaku ve JSDF memuru Itami Youji, ekibin lideri olarak atandı. Birçok yere uğrayıp, yerel halk ve coğrafya hakkında bilgi toplayan ekibe Amid saldırır.

Aniden ortaya çıkan ve bilinmeyen bir dünyaya açılan bu geçit ile büyük güçlerin sadece yardımcı olabileceği bir ortamda, kahramanımız geniş bilgisi, arkadaşlığı ve farklı bakış açısı ile bu iki dünya arasındaki barışı sağlayabilecek mi?

okusama_ga_seitokaichou

Anime Adı : Okusama ga Seito Kaichou

Anime Türü : Komedi, Ecchi, Romantizm, Okul

Yapım Yılı : 2015

Hikayemiz, Izumi Hayato’nun öğrenci konseyi başkanı olmak istemesiyle başlar. Aniden çok güzel bir kız çıkagelir ve başkan seçilir, Izumi’de başkan yardımcısı olur. Öğrenci konseyi buluşmasında, yeni seçilmiş başkan kendini Izumi’nin evine davet eder, daha sonra kız Izumi’ye, onlar 3 yaşındayken ailelerinin onları -alkolün katkısıyla- bir anlaşmayla evlendirdiğini söyler.

Gangsta

Anime Adı : Gangsta.

Anime Türü : Dram, Aksiyon, Seinen

Yapım Yılı : 2015

Tetikçilerle, hırsızlarla, fahişelerle ve yoldan çıkmış polislerle dolu Ergastulum şehrinde şehrin bıkmış halkının bile dokunamayacağı kadar pis işler dönmektedir. İşte bu başka kimsenin üstesinden gelemeyeceği işlerle birer “Usta” olan Worick Arcangelo ve Nicolas Brown ilgilenmektedir. Bir gün bu Ustalara yabancı olmayan bir polis, şehrin önde gelen mafyalarından birinin bölgesinde faaliyetlere girişen bir çeteyi durdurmak için Ustalardan yardım ister. Ustalar başta sıradan bir iş aldıklarını düşünseler de kendilerini tahmin ettiklerinden de derin oyunların ve belanın tam ortasında bulmak üzerelerdir.

Ranpo-Kitan-Game-of-Laplace-Header-001-20150507

Anime Adı : Ranpo Kitan: Game of Laplace

Anime Türü : Korku, Gizem, Dedektif

Yapım Yılı : 2015

Hikâye bir seri cinayet olayının yaşandığı bir ortaokulda geçiyor. Bu okula giden Kobayashi isimli öğrenci, Akechi isimli, okuldaki olan olayları incelemeye gelen gizemli bir dedektif ile karşılaşır. Kobayashi, arkadaşı Hashiba’nın uyarılarına rağmen Akechi’nin gizemli dünyasına ilgi duyar ve onun asistanı olmaya karar verir.

To-Love-Ru-Trouble-Darkness-2nd

Anime Adı : To LOVE-Ru Darkness 2nd

Anime Türü : Komedi, Echhi, Romantizm, Okul, Bilim Kurgu, Shounen, Harem

Yapım Yılı : 2015

To LOVE-Ru Serisinin 4. Sezonudur.

Gatchaman-Crowds-Insight-Header-001-20150508

Anime Adı : Gatchaman Crowds İnsight

Anime Türü : Macera, Bilim Kurgu

Yapım Yılı : 2015

Gatchaman Crowds olayların devam etmesini konu alan 2 sezonudur.

Temmuz 2015’te Çıkan Animeler ” için 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s