Uzay/Bilim

Gelecekte Zenginler Siborglara Dönüşecek !?

 ‘GELECEĞİN ZENGİNLERİNİN YANINDA MAYMUN GİBİ KALACAĞIZ’

Kudüs İbrani Üniversitesi profesörlerinden Yuval Noah Harari, 200 yıl sonraki zenginlerin ‘ölümsüz siborglara’ dönüşeceğini, fakirlerin ise ‘soylarının tükeneceğini’ öne sürdü.

İngiltere’nin önde gelen kültür etkinliklerinden biri olan Hay Edebiyat ve Sanat Festivali’nde konuşan Harari, insan ve makinenin ‘birleşiminin’ bugüne kadarki en büyük evrim olacağını savundu. Bilgisayar dahilerinin ölüme ‘çözümü olan teknolojik bir sorun’ gözüyle baktıklarını belirten Harari, insanlığın hoşnutsuzluğa programlı olduğunu ve teknolojideki gelişmeler sayesinde insanların ‘tanrısal’ özellikler kazanacağını anlattı:

‘YA BİYOLOJİK MANİPÜLASYON YA DA GENETİK MÜHENDİSLİK’

“Bundan 200 yıl sonra, insanlar ya biyolojik manipülasyonla ya da siborglar, yani yarı organik yari biyonik uzuvların geliştirilmesiyle gelişecek genetik mühendisliği yoluyla ilahi bir konuma yükselecek. 4 milyar yılda biyolojik olarak pek bir değişiklik yaşandığını söyleyemeyiz. Ama o zamanın zengin insanlarıyla bizim aramızdaki fark, şu an bizimle maymunlar arasındaki farka benzeyecek.”

Bu teknolojiden yalnızca zenginler faydalanabileceği için yoksulların silinip gideceğini savunan Harari, zenginler bu şekilde ölümsüzlüğe gideceğini iddia etti.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s