Animeler

Another

another 23-2
Orjinal Senaryo:Yukito Ayatsuji 
Yönetmen:Tsutomu Mizushima
Müzik:Kow Otani
Puanı: 8.5

Orta okul son sınıf öğrencisi olan Mei Misaki, güzelliğiyle, zekasıyla ve kişiliğiyle okulun en popüler kızıdır. Fakat mezun olamadan bir kaza sonucu ölür. Bunun üzerine arkadaşları ve öğretmenler Misaki hala yaşıyormuş gibi hareket etmeye başlarlar. Hatta mezuniyet töreninde Misaki için de kutlama yapılır.

Bu olaydan 26 yıl sonra Sakikabara Kouichi aynı okula transfer öğrenci olarak gelir. Okulda yine Mei Misaki adıyla ve bir gözü bantlı esrarengiz bir kız öğrenci vardır. Diğer öğrenciler bu kız hakkında konuşmaktan kaçınırlar.

Kouichi, Misaki ile konuşmak için yanına gittiğinde Misaki, bu okuldaki öğrencilerin ölüme çok yakın olduğunu, yakında herşeyi öğreneceğini söyler ve uzaklaşır. Ve olaylar başlar..

→ Spoiler içerir ←
Hep shoujo anime izlerken birden gözüme takılan bir animedir. Animenin türü korku. Gerçekten korkutucu bir anime o yüzden korkan biri kesinlikle izlemesin. Ama korkmam diyorsanız izleyin. Puanını sonuna kadar hak eden bir animedir. İzlerken hiçbir şey anlamıyorsunuz. Yani kim ölü kim canlı anlayabilene aşk olsun. Misaki ‘yi (gözü bantlı olan kızı) ne sanmadım ki.. Bi ara ölü sandım. Çünkü herkes Misaki yokmuş gibi davranıyordu. Kouichi’de öyle olduğunu düşündü bi ara 😀 ama sonraları anlıyorsunuz Misaki’nin aslında ölü olmadığını..
Hele bi sahnesi var akıllardan çıkmaz.
‘ŞEMSİYE’ 
Bu animeyi izleyenlerden duyduğuma göre bir daha uzun ucu sivri şemsiye taşımıyorlarmış.. Bende taşımıyorum. 
Gerim gerim gerilmek istiyorsanız kesinlikler bu anime size göre. Hem de efsane olan bir animedir. Başlangıç müziği zaten tartışmasız güzellikte.
Başlangıç müziği için TIK 🙂

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s